×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 7 proc. więcej pasażerów we wrześniu


We wrześniu Port Lotniczy Wrocław odprawił 217 tys. pasażerów czyli o 7 proc. więcej w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku.W ruchu regularnym odprawionych zostało 164 388 pasażerów, czyli o 1,6 proc. więcej niż rok temu.
Największy wzrost (32,3 proc.) nastąpił w segmencie połączeń krajowych. Sektor sieciowych połączeń międzynarodowych zanotował wzrost  na poziomie 15,6 proc. 296 osób zostało odprawionych w rejsach przekierowanych z innych lotnisk.Wzrost nastąpił także w segmencie połączeń czarterowych. Z oferty touroperatorów skorzystało 27,8 proc. pasażerów więcej niż w ubiegłym roku. Podróżni chętnie wybierali Grecję, kurorty w Turcji, a także Wyspy Kanaryjskie. Dużym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się też tegoroczne nowości, w tym Madera, Peloponez, Cypr południowy i Maroko.


Od stycznia do końca września lotnisko obsłużyło około 1,6 mln osób, co jest wynikiem o 6,3 proc. większym niż w analogicznym okresie zeszłego roku.


Liczba pasażerów wrocławskiego portu obsłużonych w trzech pierwszych kwartałach roku jest największa w historii. Ten sukces zawdzięczamy rozwojowi wszystkich segmentów ruchu lotniczego. Dzięki temu wszyscy podróżni znajdują we Wrocławiu ofertę dopasowaną do własnych potrzeb  – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Fot. Wroclaw Airport


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie