KE: germawings, TUIfly i Ryanair muszą oddać dopłaty

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
06 października 2014 21:01
1 komentarz
Linie germanwings, TUIfly Germany oraz Ryanair zostały zobowiązane do spłaty łącznie 1.9 miliona euro (ok. 8 mln złotych) nielegalnych dopłat państwowych jakie otrzymały od kierownictwa lotniska Zweibrücken w latach 2000-2009.
Reklama

W wyroku Komisja Europejska stwierdziła, że umowy handlowe i za usługi lotniskowe, w momencie ich podpisania, nie gwarantowały w żaden sposób zwiększenia przychodów lotniska, a generowały kolejne koszty dla portu lotniczego.


- Zawarte umowy z tymi przewoźnikami gwarantowały stratę lotniska. Dlatego finansowa pomoc państwa udzielona przewoźnikom była niezgodna z zasadami Unii Europejskiej - możemy przeczytać w oświadczeniu Komisji Europejskiej.

Kwoty jakie muszą oddać przewoźnicy to: 1,2 mln euro - germanwings, 500 tys. euro - Ryanair oraz 200 tys. - TUIfly Germany.

Linie lotnicze zostały zobligowane do zwrotu tych środków do niemieckiego rządu w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Jedyną linią jaka ma wątpliwości w tej kwestii jest irlandzki Ryanair. Przewoźnik napisał w oświadczeniu, że kwestionuje orzeczenie KE i polecił swoim prawnikom złożenie odwołania od tej decyzji.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_6e3ef 2014-10-06 22:44   
gość_6e3ef - Profil gość_6e3ef
"Jedyną linią jaka ma wątpliwości w tej kwestii jest irlandzki Ryanair." Czemu mnie to nie dziwi...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama