×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KE: germawings, TUIfly i Ryanair muszą oddać dopłaty


Linie germanwings, TUIfly Germany oraz Ryanair zostały zobowiązane do spłaty łącznie 1.9 miliona euro (ok. 8 mln złotych) nielegalnych dopłat państwowych jakie otrzymały od kierownictwa lotniska Zweibrücken w latach 2000-2009.


W wyroku Komisja Europejska stwierdziła, że umowy handlowe i za usługi lotniskowe, w momencie ich podpisania, nie gwarantowały w żaden sposób zwiększenia przychodów lotniska, a generowały kolejne koszty dla portu lotniczego.


- Zawarte umowy z tymi przewoźnikami gwarantowały stratę lotniska. Dlatego finansowa pomoc państwa udzielona przewoźnikom była niezgodna z zasadami Unii Europejskiej - możemy przeczytać w oświadczeniu Komisji Europejskiej.

Kwoty jakie muszą oddać przewoźnicy to: 1,2 mln euro - germanwings, 500 tys. euro - Ryanair oraz 200 tys. - TUIfly Germany.

Linie lotnicze zostały zobligowane do zwrotu tych środków do niemieckiego rządu w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Jedyną linią jaka ma wątpliwości w tej kwestii jest irlandzki Ryanair. Przewoźnik napisał w oświadczeniu, że kwestionuje orzeczenie KE i polecił swoim prawnikom złożenie odwołania od tej decyzji.

Fot. Piotr Bożykgość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie