Wrocław: Zimą 9 razy dziennie do Warszawy

4 października 2014 21:56
8 komentarzy
W nadchodzącym sezonie zimowym 2014/15 pasażerowie będą mieli do wyboru 9 rejsów dziennie z Wrocławia do Warszawy. Dzięki temu na trasie do stolicy każdego dnia zostanie obsłużonych ponad 2 tys. osób. To aż o 90 proc. więcej niż przed rokiem.
Reklama
Pod koniec października, kiedy zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów, pasażerowie wrocławskiego lotniska w dni powszednie będą mieli do wyboru aż 9 połączeń do stolicy dziennie, a w weekendy - 8 połączeń. Rejsy będą realizowane przez trzy linie lotnicze. Samoloty w barwach PLL LOT i Eurolot będą lądowały na warszawskim lotnisku Chopina, z kolei Ryanair na lotnisku w Modlinie.

Połączenie Eurolotu to nowość w ofercie Portu Lotniczego Wrocław. Pierwszy samolot do Warszawy wystartuje 27 października o godz.7.30. Rejsy o tej godzinie będą realizowane 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

- Poranny lot to optymalna propozycja dla osób, które planują spotkania biznesowe w Warszawie już od godziny 9 rano. Nasi pasażerowie długo czekali na taką ofertę. Zakładamy, że samoloty szybko się zapełnią – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Powrót Eurolotem ze stolicy do Wrocławia, w zależności od dnia tygodnia będzie realizowany o różnych godzinach. W poniedziałek, środę, piątek o godz. 9.00, we wtorek – 18.40, czwartek – 19.00. Ułatwieniem dla podróżnych jest to, że linie lotnicze Eurolot i PLL LOT podpisały umowę ,,code share”. Dzięki niej na jednym bilecie można planować podróż powrotną zarówno z Eurolotem jak i PLL LOT, wybierając najbardziej dogodną dla siebie godzinę.


Po sukcesie wprowadzonego wiosną połączenia Wrocław - Warszawa/Modlin tanie linie lotnicze Ryanair podjęły decyzję o uruchomieniu kolejnego rejsu na tej trasie. Obecnie do Warszawy/Modlina można latać w godzinach popołudniowych, a już pod koniec października pasażerowie będą mieli alternatywę w postaci lotu o godz. 6.50.

Ryanair uzupełnia ofertę tradycyjnych przewoźników, a dzięki tak zróżnicowanej propozycji nasi pasażerowie mogą dowolnie dopasować dzień i godziny lotu do własnych potrzeb. Godzinna podróż samolotem jest o wiele wygodniejsza, zdecydowanie szybsza, a często również tańsza niż jazda samochodem czy pociągiem – dodaje Kuś.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska coraz częściej wybierają samolot zamiast pociągu, autobusu czy samochodu, żeby podróżować po Polsce. Przykładowo w sierpniu br. wzrost liczby pasażerów na połączeniach krajowych wyniósł aż 62 proc. w porównaniu do sierpnia 2013.

Przykładowe ceny biletów z Wrocławia do Warszawy na 27 października:
Ryanair – 19 zł
• PLL LOT – 182 zł
• Eurolot – 199 zł

*Bilet z bagażem podręcznym w jedną stronę
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6301a 2014-10-06 20:19   
gość_6301a - Profil gość_6301a
Oprócz czasu przelotu i dojazdu, trzeba również liczyć pewność wykonania połączenia. Wystarczą 3 dni mgły a Pendolino wygra... Jednak serio ad rem - transport lotniczy nie jest dobrą alternatywą gdy odległość pomiędzy miastami wynosi do 300-350 km tak jak z WAW do Gdańska, Wrocławia i Krakowa przy dobrym stanie infrastruktury kolejowej i drogowej. Na razie ten stan nie jest dobry więc jest przewaga dla samolotów ale perspektywicznie te połączenia nie będą się rozwijać. Najlepszy przykład - WAW - Poznań - obecnie 2h30min pociągiem lub do 3h autostradą i tylko 4 pary połączeń lotniczych dziennie. A do Wrocławia jest tylko 40 km dalej z WAW niż do Poznania...
mietek 2014-10-06 15:06   
mietek - Profil mietek
Patrząc po planowanych czasach przejazdu Pendolino z Warszawy do Wrocławia to nie mają się czego bać. Nie wiem jak we Wrocławiu ale w Warszawie bardzo dużo firm ma swoje siedziby w tzw. Mordorze na Służewcu skąd bliżej jest do WAW niż do dworca Warszawa Centralna.
gość_ca4fa 2014-10-06 14:22   
gość_ca4fa - Profil gość_ca4fa
widac ze sie nie boja wejscia Pendolino ;-) to Pendolino powinno bac sie samolotow!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy