×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Zimą 9 razy dziennie do Warszawy


W nadchodzącym sezonie zimowym 2014/15 pasażerowie będą mieli do wyboru 9 rejsów dziennie z Wrocławia do Warszawy. Dzięki temu na trasie do stolicy każdego dnia zostanie obsłużonych ponad 2 tys. osób. To aż o 90 proc. więcej niż przed rokiem.


Pod koniec października, kiedy zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów, pasażerowie wrocławskiego lotniska w dni powszednie będą mieli do wyboru aż 9 połączeń do stolicy dziennie, a w weekendy - 8 połączeń. Rejsy będą realizowane przez trzy linie lotnicze. Samoloty w barwach PLL LOT i Eurolot będą lądowały na warszawskim lotnisku Chopina, z kolei Ryanair na lotnisku w Modlinie.

Połączenie Eurolotu to nowość w ofercie Portu Lotniczego Wrocław. Pierwszy samolot do Warszawy wystartuje 27 października o godz.7.30. Rejsy o tej godzinie będą realizowane 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

- Poranny lot to optymalna propozycja dla osób, które planują spotkania biznesowe w Warszawie już od godziny 9 rano. Nasi pasażerowie długo czekali na taką ofertę. Zakładamy, że samoloty szybko się zapełnią – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Powrót Eurolotem ze stolicy do Wrocławia, w zależności od dnia tygodnia będzie realizowany o różnych godzinach. W poniedziałek, środę, piątek o godz. 9.00, we wtorek – 18.40, czwartek – 19.00. Ułatwieniem dla podróżnych jest to, że linie lotnicze Eurolot i PLL LOT podpisały umowę ,,code share”. Dzięki niej na jednym bilecie można planować podróż powrotną zarówno z Eurolotem jak i PLL LOT, wybierając najbardziej dogodną dla siebie godzinę. 


Po sukcesie wprowadzonego wiosną połączenia Wrocław - Warszawa/Modlin tanie linie lotnicze Ryanair podjęły decyzję o uruchomieniu kolejnego rejsu na tej trasie. Obecnie do Warszawy/Modlina można latać w godzinach popołudniowych, a już pod koniec października pasażerowie będą mieli alternatywę w postaci lotu o godz. 6.50.

Ryanair uzupełnia ofertę tradycyjnych przewoźników, a dzięki tak zróżnicowanej propozycji nasi pasażerowie mogą dowolnie dopasować dzień i godziny lotu do własnych potrzeb. Godzinna podróż samolotem jest o wiele wygodniejsza, zdecydowanie szybsza, a często również tańsza niż jazda samochodem czy pociągiem – dodaje Kuś. 

Pasażerowie wrocławskiego lotniska coraz częściej wybierają samolot zamiast pociągu, autobusu czy samochodu, żeby podróżować po Polsce. Przykładowo w sierpniu br. wzrost liczby pasażerów na połączeniach krajowych wyniósł aż 62 proc. w porównaniu do sierpnia 2013.

Przykładowe ceny biletów z Wrocławia do Warszawy na 27 października:
• Ryanair – 19 zł
• PLL LOT – 182 zł
• Eurolot – 199 zł

*Bilet z bagażem podręcznym w jedną stronę
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie