×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Zimą 9 razy dziennie do Warszawy


W nadchodzącym sezonie zimowym 2014/15 pasażerowie będą mieli do wyboru 9 rejsów dziennie z Wrocławia do Warszawy. Dzięki temu na trasie do stolicy każdego dnia zostanie obsłużonych ponad 2 tys. osób. To aż o 90 proc. więcej niż przed rokiem.


Pod koniec października, kiedy zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów, pasażerowie wrocławskiego lotniska w dni powszednie będą mieli do wyboru aż 9 połączeń do stolicy dziennie, a w weekendy - 8 połączeń. Rejsy będą realizowane przez trzy linie lotnicze. Samoloty w barwach PLL LOT i Eurolot będą lądowały na warszawskim lotnisku Chopina, z kolei Ryanair na lotnisku w Modlinie.

Połączenie Eurolotu to nowość w ofercie Portu Lotniczego Wrocław. Pierwszy samolot do Warszawy wystartuje 27 października o godz.7.30. Rejsy o tej godzinie będą realizowane 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

- Poranny lot to optymalna propozycja dla osób, które planują spotkania biznesowe w Warszawie już od godziny 9 rano. Nasi pasażerowie długo czekali na taką ofertę. Zakładamy, że samoloty szybko się zapełnią – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Powrót Eurolotem ze stolicy do Wrocławia, w zależności od dnia tygodnia będzie realizowany o różnych godzinach. W poniedziałek, środę, piątek o godz. 9.00, we wtorek – 18.40, czwartek – 19.00. Ułatwieniem dla podróżnych jest to, że linie lotnicze Eurolot i PLL LOT podpisały umowę ,,code share”. Dzięki niej na jednym bilecie można planować podróż powrotną zarówno z Eurolotem jak i PLL LOT, wybierając najbardziej dogodną dla siebie godzinę. 


Po sukcesie wprowadzonego wiosną połączenia Wrocław - Warszawa/Modlin tanie linie lotnicze Ryanair podjęły decyzję o uruchomieniu kolejnego rejsu na tej trasie. Obecnie do Warszawy/Modlina można latać w godzinach popołudniowych, a już pod koniec października pasażerowie będą mieli alternatywę w postaci lotu o godz. 6.50.

Ryanair uzupełnia ofertę tradycyjnych przewoźników, a dzięki tak zróżnicowanej propozycji nasi pasażerowie mogą dowolnie dopasować dzień i godziny lotu do własnych potrzeb. Godzinna podróż samolotem jest o wiele wygodniejsza, zdecydowanie szybsza, a często również tańsza niż jazda samochodem czy pociągiem – dodaje Kuś. 

Pasażerowie wrocławskiego lotniska coraz częściej wybierają samolot zamiast pociągu, autobusu czy samochodu, żeby podróżować po Polsce. Przykładowo w sierpniu br. wzrost liczby pasażerów na połączeniach krajowych wyniósł aż 62 proc. w porównaniu do sierpnia 2013.

Przykładowe ceny biletów z Wrocławia do Warszawy na 27 października:
• Ryanair – 19 zł
• PLL LOT – 182 zł
• Eurolot – 199 zł

*Bilet z bagażem podręcznym w jedną stronę


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_e0e4e - Profil
gość_e0e4e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie