Wrocław: Zimą 9 razy dziennie do Warszawy

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
04 października 2014 21:56
8 komentarzy
W nadchodzącym sezonie zimowym 2014/15 pasażerowie będą mieli do wyboru 9 rejsów dziennie z Wrocławia do Warszawy. Dzięki temu na trasie do stolicy każdego dnia zostanie obsłużonych ponad 2 tys. osób. To aż o 90 proc. więcej niż przed rokiem.
Reklama

Pod koniec października, kiedy zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów, pasażerowie wrocławskiego lotniska w dni powszednie będą mieli do wyboru aż 9 połączeń do stolicy dziennie, a w weekendy - 8 połączeń. Rejsy będą realizowane przez trzy linie lotnicze. Samoloty w barwach PLL LOT i Eurolot będą lądowały na warszawskim lotnisku Chopina, z kolei Ryanair na lotnisku w Modlinie.

Połączenie Eurolotu to nowość w ofercie Portu Lotniczego Wrocław. Pierwszy samolot do Warszawy wystartuje 27 października o godz.7.30. Rejsy o tej godzinie będą realizowane 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

- Poranny lot to optymalna propozycja dla osób, które planują spotkania biznesowe w Warszawie już od godziny 9 rano. Nasi pasażerowie długo czekali na taką ofertę. Zakładamy, że samoloty szybko się zapełnią – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Powrót Eurolotem ze stolicy do Wrocławia, w zależności od dnia tygodnia będzie realizowany o różnych godzinach. W poniedziałek, środę, piątek o godz. 9.00, we wtorek – 18.40, czwartek – 19.00. Ułatwieniem dla podróżnych jest to, że linie lotnicze Eurolot i PLL LOT podpisały umowę ,,code share”. Dzięki niej na jednym bilecie można planować podróż powrotną zarówno z Eurolotem jak i PLL LOT, wybierając najbardziej dogodną dla siebie godzinę.


Po sukcesie wprowadzonego wiosną połączenia Wrocław - Warszawa/Modlin tanie linie lotnicze Ryanair podjęły decyzję o uruchomieniu kolejnego rejsu na tej trasie. Obecnie do Warszawy/Modlina można latać w godzinach popołudniowych, a już pod koniec października pasażerowie będą mieli alternatywę w postaci lotu o godz. 6.50.

Ryanair uzupełnia ofertę tradycyjnych przewoźników, a dzięki tak zróżnicowanej propozycji nasi pasażerowie mogą dowolnie dopasować dzień i godziny lotu do własnych potrzeb. Godzinna podróż samolotem jest o wiele wygodniejsza, zdecydowanie szybsza, a często również tańsza niż jazda samochodem czy pociągiem – dodaje Kuś.

Pasażerowie wrocławskiego lotniska coraz częściej wybierają samolot zamiast pociągu, autobusu czy samochodu, żeby podróżować po Polsce. Przykładowo w sierpniu br. wzrost liczby pasażerów na połączeniach krajowych wyniósł aż 62 proc. w porównaniu do sierpnia 2013.

Przykładowe ceny biletów z Wrocławia do Warszawy na 27 października:
Ryanair – 19 zł
• PLL LOT – 182 zł
• Eurolot – 199 zł

*Bilet z bagażem podręcznym w jedną stronę
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6301a 2014-10-06 20:19   
gość_6301a - Profil gość_6301a
Oprócz czasu przelotu i dojazdu, trzeba również liczyć pewność wykonania połączenia. Wystarczą 3 dni mgły a Pendolino wygra... Jednak serio ad rem - transport lotniczy nie jest dobrą alternatywą gdy odległość pomiędzy miastami wynosi do 300-350 km tak jak z WAW do Gdańska, Wrocławia i Krakowa przy dobrym stanie infrastruktury kolejowej i drogowej. Na razie ten stan nie jest dobry więc jest przewaga dla samolotów ale perspektywicznie te połączenia nie będą się rozwijać. Najlepszy przykład - WAW - Poznań - obecnie 2h30min pociągiem lub do 3h autostradą i tylko 4 pary połączeń lotniczych dziennie. A do Wrocławia jest tylko 40 km dalej z WAW niż do Poznania...
mietek 2014-10-06 15:06   
mietek - Profil mietek
Patrząc po planowanych czasach przejazdu Pendolino z Warszawy do Wrocławia to nie mają się czego bać. Nie wiem jak we Wrocławiu ale w Warszawie bardzo dużo firm ma swoje siedziby w tzw. Mordorze na Służewcu skąd bliżej jest do WAW niż do dworca Warszawa Centralna.
gość_ca4fa 2014-10-06 14:22   
gość_ca4fa - Profil gość_ca4fa
widac ze sie nie boja wejscia Pendolino ;-) to Pendolino powinno bac sie samolotow!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama