TTG Awards: Finnair najlepszy w Europie

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 października 2014 13:59
Finnair drugi raz z rzędu został uhonorowany prestiżowym tytułem Najlepszej Europejskiej Linii Lotniczej podczas 25 gali TTG Travel Awards.
Reklama

Doroczne spotkania przedstawicieli branży turystycznej z rejonu Azji i Pacyfiku mają na celu wyróżnienie organizacji, które podnoszą poprzeczkę doskonałości w dziedzinie organizacji podróży i rozwoju turystyki w regionie.

Punktualność, wysoka jakość świadczonych usług oraz świetna organizacja ruchu transferowego zadecydowały, zdaniem czytelników TTF Asia, TTG China, TTG India, TTGmice, TTG-BTmice China oraz TTG Asia Luxury; o przyznaniu nagrody fińskiemu przewoźnikowi.

- Jesteśmy bardzo wzruszeni i wdzięczni za to wyróżnienie. Ostatnie dwa lata, to dla nas czas modernizacji i wprowadzania wielu nowych udogodnień z myślą o podniesieniu komfortu podróży między Europą a Azją, co już przynosi wymierne efekty i korzyści - powiedział Petri Vouri, wiceprezes i dyrektor sprzedaży Finnaira.


Finnair to linia oferująca szybkie połączenia z Europy do Azji przez Helsinki do 13 azjatyckich miast i ponad 60 europejskich. Jest jedynym przewoźnikiem z Północnej Europy z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax, regularnie zajmuje też czołową pozycję w światowych rankingach punktualności. Finnair, który 1 listopada będzie świętował 91 lat istnienia, kończy szeroko zakrojony proces modernizacji i podwyższania standardu oferowanych usług, począwszy od strefy lounge, poprzez wprowadzenie nowego menu, aż po zmianę wystroju kabin samolotów i wymianę foteli.

Efektem zmian na pokładach wszystkich samolotów fińskiego przewoźnika, obsługujących zarówno trasy krótkiego, jak i długiego zasięgu; są elementy wyposażenia kabiny, zaprojektowane przez firmę Marimekko - poduszki, koce, zagłówki, serwetki i zastawa. W ubiegłym roku Finnair ogłosił również wprowadzenie nowego menu w klasie biznes, które opracowali dwaj znani fińscy szefowie kuchni: Tomi Björck i Pekka Terävä. Finnair zakończył w tym roku także modernizację kolejnych ośmiu samolotów, obsługujących rejsy transkontynentalne, wyposażając klasę biznes w fotele rozkładane do pozycji poziomej "fully flat", dzięki czemu pasażerowie będą mieli zapewniony pełen komfort podróży.

W 2015 roku Airbusy A340 będą sukcesywnie wycofywane z floty. Stare maszyny zastąpione zostaną nowymi Airbusami A350-900. Najnowszy samolot Finnaira pojawi się w czwartym kwartale 2015 r. na trasach międzykontynentalnych do: Szanghaju, Bangkoku i Pekinu, a od 2016 r. także do Hong Kongu i Singapuru.

Obecnie flota Finnaira składa się z 66 samolotów: 30 Airbusów z rodziny A320 (A319,A320,A321), ośmiu A330-300, siedmiu A340-300, dziewięciu Embraerów E-170 oraz 12 E-190. Przewoźnik posiada zamówionych 11 maszyn A350-900 wraz z opcjami na kolejnych osiem samolotów tego typu.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama