×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne pozytywne dane z rynku cargo


Światowy ruch cargo w lotnictwie coraz większy. Z danych Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) wynika, że w sierpniu br. wzrósł on rok do roku o ponad 5 proc.

Sierpniowy ruch cargo liczony w tonokilometrach (FTK) wzrósł w sierpniu o 5,1 proc. w porównaniu do sierpnia 2013 r. Oferowanie ładowności cargo rosło wolniej (o 3,4 proc.), więc poprawił się wskaźnik wypełnienia (do 43,4 proc.). 

To już drugi miesiąc z rzędu, w którym światowa branża cargo lotniczego notuje duży wzrost rok do roku. W lipcu ten wskaźnik wyniósł 6,1 proc. Narastająco od początku roku ruch pod względem FTK wzrósł o 4,5 proc. w porównaniu do okresu styczeń-sierpień 2013 r. 

Zdecydowanie najszybszy wzrost ruchu cargo odnotowano na Bliskim Wschodzie (7,8 proc.). Dobrymi regionami były też Azja i Pacyfik (6,3 proc.) i Ameryka Północna (5,5 proc.). Znacznie wolniej rósł ruch w Europie (1,4 proc.), co wynika m.in. ze spadku ruchu do Rosji w związku z obłożeniem tego kraju sankcjami. 

Liderem wzrostu pozostaje Afryka (9,2 proc.), ale ten region to tylko 1,5 proc. całego światowego ruchu cargo. 

Choć w sierpniu większy wzrost odnotowano na trasach krajowych, w skali całego roku ożywienie widać przede wszystkim na połączeniach międzynarodowych.
gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie