×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair planuje 4-krotny wzrost w Niemczech


W ciągu najbliższych 10 lat Ryanair planuje nawet czterokrotnie zwiększyć udział w rynku lotniczym w Niemczech. W przyszłym roku liczy na 8,6 mln pasażerów u naszych zachodnich sąsiadów.


W ubiegłym roku Ryanair miał jedynie ok. 4-proc. udział w całkowitej liczbie pasażerów przewiezionych z, do i pomiędzy niemieckimi lotniskami. Teraz irlandzki przewoźnik chce to zmienić. 

Już w 2015 r. Ryanair chce przewieźć w Niemczech ok. 8,6 mln pasażerów. To wzrost o ok. 1,4 mln w porównaniu z 2013 r. To nie koniec ambitnych planów - w ciągu najbliższych 5 lat Ryanair chce zwiększyć swój udział w niemieckim rynku do ok. 8 proc., a do 2024 r. do 12-16 proc. 

W samym tylko Berlinie-Schoenefeld Ryanair planuje 45-proc. wzrost liczby pasażerów w przyszłym roku do poziomu 800 tys. Mają w tym pomóc między innymi nowe trasy, uruchamiane wiosną 2015 r., do Madrytu i Porto. 

Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu Ryanaira, cytowany przez "Der Tagesspiegel" dodał, że irlandzka linia chętnie nadal będzie wykorzystywać obecny terminal lotniska Schoenefeld nawet po uruchomieniu nowego lotniska BER. To możliwe, bo choć pierwotnie Schoenefeld miał zostać zamknięty, już teraz wiadomo, że przepustowość BER będzie zbyt mała na potrzeby całego Berlina. 

Irlandzki przewoźnik w Polsce w 2013 r. miał niemal 30-proc. udział w rynku i był jego liderem, przewożąc niemal 6,6 mln podróżnych.


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie