Ryanair planuje 4-krotny wzrost w Niemczech

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 października 2014 17:28
W ciągu najbliższych 10 lat Ryanair planuje nawet czterokrotnie zwiększyć udział w rynku lotniczym w Niemczech. W przyszłym roku liczy na 8,6 mln pasażerów u naszych zachodnich sąsiadów.
Reklama

W ubiegłym roku Ryanair miał jedynie ok. 4-proc. udział w całkowitej liczbie pasażerów przewiezionych z, do i pomiędzy niemieckimi lotniskami. Teraz irlandzki przewoźnik chce to zmienić.

Już w 2015 r. Ryanair chce przewieźć w Niemczech ok. 8,6 mln pasażerów. To wzrost o ok. 1,4 mln w porównaniu z 2013 r. To nie koniec ambitnych planów - w ciągu najbliższych 5 lat Ryanair chce zwiększyć swój udział w niemieckim rynku do ok. 8 proc., a do 2024 r. do 12-16 proc.

W samym tylko Berlinie-Schoenefeld Ryanair planuje 45-proc. wzrost liczby pasażerów w przyszłym roku do poziomu 800 tys. Mają w tym pomóc między innymi nowe trasy, uruchamiane wiosną 2015 r., do Madrytu i Porto.

Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu Ryanaira, cytowany przez "Der Tagesspiegel" dodał, że irlandzka linia chętnie nadal będzie wykorzystywać obecny terminal lotniska Schoenefeld nawet po uruchomieniu nowego lotniska BER. To możliwe, bo choć pierwotnie Schoenefeld miał zostać zamknięty, już teraz wiadomo, że przepustowość BER będzie zbyt mała na potrzeby całego Berlina.

Irlandzki przewoźnik w Polsce w 2013 r. miał niemal 30-proc. udział w rynku i był jego liderem, przewożąc niemal 6,6 mln podróżnych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama