Ruszyła budowa centrum FedEx w Kopenhadze

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 października 2014 09:39
W środę (1.10) wbita została pierwsza łopata na budowie nowego centrum przeładunkowego FedEx przy lotnisku w Kopenhadze. Jego przepustowość wyniesie ponad 11 tys. paczek dziennie.
Reklama

Nowe centrum FedEx ma zostać otwarte do końca 2015 r. Jego powierzchnia wyniesie ponad 8 tys. m kw. Zgodnie z planami, centrum ma obsługiwać tygodniowo 18 lotów FedEx Express i 170 transportów ciężarówkami oraz zatrudnić ok. 120 osób.

To już dziewiąta inwestycja FedEx w krajach nordyckich w ostatnich latach. Od 2011 r. amerykańska firma otworzyła 8 centrów przeładunkowych w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. W całej Europie w tym czasie powstało ok. 100 nowych centrów FedEx.

Budynek powstanie w części lotniska przeznaczonej na działalność cargo. Nowe centrum ma obsługiwać zarówno Danię, jak i południową Szwecję, która jest połączona bezpośrednio z lotniskiem Kastrup mostem nad cieśniną Oresund. Klienci odczują zmianę m.in. dzięki znacznie większej liczbie przesyłek dostarczanych w godzinach porannych.

W okresie lipiec 2013 r.-czerwiec 2014 r. liczba przesyłek wysyłanych za pośrednictwem firmy FedEx z krajów nordyckich do reszty Europy wzrosła rok do roku o 17,5 proc., a do Ameryki Północnej o 6,9 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama