×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ruszyła budowa centrum FedEx w Kopenhadze


W środę (1.10) wbita została pierwsza łopata na budowie nowego centrum przeładunkowego FedEx przy lotnisku w Kopenhadze. Jego przepustowość wyniesie ponad 11 tys. paczek dziennie.


Nowe centrum FedEx ma zostać otwarte do końca 2015 r. Jego powierzchnia wyniesie ponad 8 tys. m kw. Zgodnie z planami, centrum ma obsługiwać tygodniowo 18 lotów FedEx Express i 170 transportów ciężarówkami oraz zatrudnić ok. 120 osób. 

To już dziewiąta inwestycja FedEx w krajach nordyckich w ostatnich latach. Od 2011 r. amerykańska firma otworzyła 8 centrów przeładunkowych w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. W całej Europie w tym czasie powstało ok. 100 nowych centrów FedEx. 

Budynek powstanie w części lotniska przeznaczonej na działalność cargo. Nowe centrum ma obsługiwać zarówno Danię, jak i południową Szwecję, która jest połączona bezpośrednio z lotniskiem Kastrup mostem nad cieśniną Oresund. Klienci odczują zmianę m.in. dzięki znacznie większej liczbie przesyłek dostarczanych w godzinach porannych.

W okresie lipiec 2013 r.-czerwiec 2014 r. liczba przesyłek wysyłanych za pośrednictwem firmy FedEx z krajów nordyckich do reszty Europy wzrosła rok do roku o 17,5 proc., a do Ameryki Północnej o 6,9 proc.  gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie