TNT: Nowa identyfikacja marki

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
02 października 2014 22:56
TNT, jedna z największych firm kurierskich świata, wprowadza nową identyfikację marki, podkreślając rolę pracowników i unikalną europejską sieć połączeń drogowych.
Reklama
Nowe hasło „The People Network” odzwierciedla kulturę i misję firmy, która stawia na rozwijanie silnych relacji z klientami. Motto podkreśla, że TNT to sieć zaangażowanych ludzi, którzy pomagają klientom rozwijać biznes. Firma startuje z kampanią w ośmiu europejskich krajach i specjalną ofertą w 26 krajach. Kampania jest częścią strategii „Outlook”, pozycjonując TNT jako partnera małych i średnich przedsiębiorstw.

W ciągu ostatnich 70 lat TNT zbudował największą w Europie sieć połączeń drogowych i lotniczych dla paczek i frachtu.

- Mamy jasną strategię, skupiamy się na naszych największych atutach: ludziach, ich podejściu do obsługi klientów, i naszej unikalnej sieci. Klienci to nie kody kreskowe, a my nie jesteśmy robotami. Indywidualne podejście i czas, który poświęcamy by zrozumieć czego naprawdę potrzebują firmy, odróżniają nas od innych - mówi Tex Gunning, dyrektor zarządzający TNT.

Inwestycja w markę TNT odzwierciedla strategię firmy tj. oferowanie dobrych jakościowo usług i rozwijanie sieci w Europie. Dlatego w najbliższych miesiącach wprowadzane będą nowe inicjatywy dla sektora MSP. Do 5 grudnia każda firma, która dotychczas (lub przez ostatnie pół roku) nie korzystała z serwisu TNT, może przesłać do jednego z europejskich miast przesyłkę drogową do 100 kg. TNT nie pobierze z tego tytułu żadnej należności. Platformą programu jest strona www.tnt.com.pl.

Tex Gunning z zespołem TNT

- Rynek międzynarodowych usług kurierskich rośnie w Polsce o kilka procent rocznie, natomiast krajowy o ok. 20 proc. Rodzimy rynek charakteryzuje ogromny potencjał popytu, wciąż wyższy niż w państwach „starej” Europy. Jesteśmy też świadkami konsolidacji rynku kurierskiego. Dziś TNT jest liderem rynku międzynarodowego z udziałem 30 proc., ma również stabilną pozycję na rynku krajowym na poziomie 6 proc. - mówi Piotr Buczkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału TNT.

TNT realizuje w Polsce ważną inwestycję - Regionalne Centrum Usług Wspólnych. Warszawskie Centrum jest odpowiedzialne za realizację czynności transakcyjnych w obszarze księgowości, raportowania oraz administracji finansowej kilku europejskich oddziałów TNT. Centrum stworzy ponad 400 miejsc pracy do końca 2015 roku. Obecnie już 220 pracowników wspiera procesy finansowe oddziałów TNT w Polsce i Włoszech. W przyszłości polskie centrum będzie również realizowało obsługę księgową oddziałów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu. W ostatnim kwartale przy centrali TNT na warszawskim Annopolu wybudowano siedzibę dla powiększającego się Centrum.

TNT jest jedną z największych na świecie firm dostarczających przesyłki ekspresowe. Codziennie, TNT dostarcza blisko milion przesyłek, od dokumentów i paczek po fracht paletowy. Firma ma rozbudowane sieci przewozu drogowego i lotniczego w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Pacyfiku oraz obu Amerykach. TNT zanotował 6,7 mld euro przychodów w 2013 roku.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Tagi
tnt

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy