×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa chciała kupić Wizz Aira


Lufthansa chciała kupić węgierskiego przewoźnika niskokosztowego Wizz Air - informuje niemiecki tygodnik "Wirtschaftswoche". Takie plany miał poprzedni szef niemieckiej linii Christoph Franz.


Według niemieckich dziennikarzy zakup Wizz Aira miał umożliwić wykonywanie połączeń krótkodystansowych w Europie w formule niskokosztowej poza strukturą Germawings. Tygodnik rozmawiał z anonimowymi źródłami dobrze poinformowanymi na temat tych "intensywnych negocjacji". Nie wiadomo, dlaczego nie zakończyły się one przejęciem - jednym z możliwych powodów był zbyt wysoki koszt zakupu Wizz Aira. 

Nowy zarząd Lufthansy pod kierownictwem Carstena Spohra zrezygnował z tych planów i zdecydował się skoncentrować na rozwoju Germawings i Eurowings. 

Podobnie jak Lufthansa postępuje inni tradycyjni przewoźnicy w Europie: Air France-KLM, które rozwija oddział Transavia (co wywołało strajk pilotów AF) czy Iberia (Vueling). Inne linie, jak choćby SAS i LOT, starają się maksymalnie redukować koszty swoich operacji krótko- i średniodystansowych, choćby poprzez redukcję darmowego serwisu do minimum. Na razie jednak te linie nie tworzą zależnych marek niskokosztowych. 

W rozmowie z Pasazer.com Michael O'Leary, szef Ryanaira, przewidywał, że presja na koszty doprowadzi do outsourcingu połączeń dowożących pasażerów do hubów linii tradycyjnych. Według Irlandczyka za kilka lat takie trasy może obsługiwać właśnie Ryanair lub easyJet w zamian za ustaloną kwotę od miejsca. 
gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie