×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 2 proc. wzrost we wrześniu


We wrześniu w Kraków Airport obsłużono 372 560 pasażerów, to o 2 proc. więcej niż we wrześniu 2013 r.  Jest to również najlepszy wrzesień w historii krakowskiego lotniska i 19 z rzędu rekordowy miesiąc.


Od początku sezonu letniego (kwiecień - wrzesień) w segmencie połączeń regularnych największe wzrosty zanotowano w ruchu krajowym oraz do/z Norwegii i Francji. Większą popularnością niż w roku ubiegłym cieszyły się również połączenia z portami włoskimi oraz hiszpańskimi.

W ciągu trzech kwartałów 2014 roku na krakowskim lotnisku obsłużono łącznie 2 952 461 pasażerów, co oznacza wzrost o 6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.  W tym okresie średnie wypełnienie na rejsach regularnych wzrosło o 5 punktów procentowych do poziomu 82 proc.

- Za nami bardzo dobre wakacyjne miesiące. Zanotowaliśmy wzrost w ruchu regularnym jak i segmencie czarterowym. Pracujemy nad tym, aby ten rok zamknąć wynikiem powyżej 3,7 mln pasażerów. W rozpoczynającym się pod koniec miesiąca sezonie zimowym nowością będą loty do Hamburga linii easyJet. W grudniu Ryanair wznowi krajowe połączenie z Gdańskiem, które w lipcu i sierpniu cieszyło się dużym zainteresowaniem - powiedział Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie