×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: Lotniczo-kolejowe połączenia do Sankt Petersburga


Finnair i fińskie koleje VR podjęły współpracę, by zaoferować klientom  łączony bilet lotniczo-kolejowy między Sankt Petersburgiem a innymi miastami, do których lot odbywa się z przesiadką w Helsinkach.


Finnair rozpocznie sprzedaż łączonych biletów dziś (1.10), a pierwsze połączenie pociągiem Allegro pod banderą linii lotniczych Finnair odbędzie się 1 grudnia tego roku.

Bilety łączone umożliwią podróżującym liniami Finnair po Europie, Azji i Ameryce Północnej połączenia do i z Sankt Petersburga szybkim pociągiem Allegro. Czas podróży między Dworcem Głównym w Helsinkach, a Dworcem Finlandia w Sankt Petersburgu to 3 godziny i 36 minut. Odprawa paszportowa i celna odbywać się będzie w pociągu podczas podróży, co pozwoli oszczędzić podróżnym czas i zapewni spokojną, nieprzerwaną podróż.


Nowy bilet łączony umożliwia dłuższą przerwę w podróży w Helsinkach, podczas której podróżni mający sprawy do załatwienia w obu miastach – Helsinkach i Sankt Petersburgu − będą mogli zaplanować całą podróż za pomocą pojedynczej rezerwacji, a podróżujący w celach turystycznych będą mogli spędzić więcej czasu, zwiedzając Helsinki i okolice.

- Dogodne połączenia pociągiem Allegro, kursującym dwa razy dziennie w obydwu kierunkach, to doskonałe uzupełnienie naszych połączeń lotniczych do Sankt Petersburga odbywających się z tą samą częstotliwością - powiedział Pekka Vauramo, prezes Finnaira. - Współpracując z VR, możemy znacząco poszerzyć  zasięg terytorialny lotniska w Helsinkach, a jednocześnie zwiększyć liczbę klientów podróżujących do stolicy Finlandii zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Wierzymy, że połączenie dwóch rodzajów transportu pasażerskiego niesie za sobą duży potencjał rozwoju sieci połączeń - podsumowuje Vauramo.


- Razem z Finnairem oferujemy nową, interesującą możliwość podróży do i z Sankt Petersburga - powiedział Mikael Aro, dyrektor linii kolejowych VR. - Wierzymy, że nasza oferta będzie bardzo atrakcyjna, w szczególności dla podróżnych z innych krajów - dodał.

Obecnie czas przesiadki z samolotu do pociągu to co najmniej 2 godziny i 45 minut. Najbardziej dogodny transfer oferuje Finnair City Bus, który odjeżdża z lotniska w Helsinkach oraz z Dworca Głównego w Helsinkach co 20 minut.

W połowie 2015 r. zostanie ukończona nitka torów ze stacji kolejowej Tikkurila do lotniska w Helsinkach, co umożliwi bezpośredni transfer z pociągu Allegro na lotnisko.

Fot. Finnairgość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie