Najdłuższy rejs polskiego Dreamlinera

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
01 października 2014 09:55
10 komentarzy
Boeing 787-8 Dreamliner oraz doświadczona załoga sprawiły, że Polskie Linie Lotnicze LOT mają na koncie kolejny rekord. B787 w barwach LOT-u wykonał wczoraj (30.09) bezpośredni rejs z Warszawy do miejscowości Antofagasta w Chile.
Reklama

Liniowiec marzeń pokonał w sumie ponad 12 tys. kilometrów spędzając w powietrzu bez przerwy aż 14,5 godziny. To najdłuższy bezpośredni rejs w historii PLL LOT.

Przelot do Chile to rejs czarterowy realizowany na zlecenie KGHM z okazji otwarcia nowej kopalni miedzi w miejscowości Sierra Gorda i uroczystości nadania jej imienia Ignacego Domeyki. Wykonał go Dreamliner LOT-u o rejestracji SP-LRD z kapitanem Jerzym Makulą za sterami.

Wykonanie takiego rejsu możliwe jest dzięki niebywale dalekiemu zasięgowi Dreamlinera, który może pokonać nawet 15,7 tys. kilometrów. To tyle ile potrzeba aby dolecieć z Warszawy do północnych wybrzeży Australii. Na co dzień Dreamlinera można spotkać na nieco krótszych trasach obsługiwanych przez LOT do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu.


W swojej historii LOT latał na wszystkie kontynenty, realizując zarówno połączenia regularne jak i czarterowe. Trasa najdłuższego z nich, bez międzylądowania, wiodła nad Biegunem Północnym do Anchorage na Alasce. Z międzylądowaniami maszyny w barwach LOT-u docierały do takich lotnisk jak Vancouver, Tijuana czy Lima. Pojawiały się też w Australii oraz Nowej Zelandii.

Czarter na zlecenie KGHM-u to nie pierwszy rejs LOT-u do Chile. W przeszłości samoloty PLL LOT lądowały między innymi w Santiago de Chile oraz na samym krańcu Ameryki Południowej – w Punta Arenas. Podróż trwała jednak o wiele dłużej ze względu na mniejszy zasięg ówczesnych samolotów. Aby dolecieć do Santiago de Chile konieczne były aż dwa międzylądowania – w Dakarze i Rio de Janeiro.

Dziś dzięki Dreamlinerom dotarcie do celu jest o wiele prostsze, a LOT jest pierwszą linią w Europie, która wprowadziła Boeinga 787 do swojej flocie. Do dyspozycji pasażerów są trzy wyjątkowe klasy – LOT Business Class z fotelami rozkładanymi do pozycji płaskiego łóżka i wyśmienitą kuchnią, LOT Premium Class – z większą indywidualną przestrzenią oraz bogatszym serwisem oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami wyposażonymi w zagłówki i podnóżki. Wszyscy pasażerowie mają do dyspozycji indywidualny system rozrywki.

Dreamlinery LOT-u zdobywają uznanie pasażerów na całym świecie. Dzięki nim LOT ponownie stał się między innymi liderem na rynku połączeń czarterowych, oferując bezpośrednie i wygodne rejsy do kilkudziesięciu najpopularniejszych egzotycznych miejscowości. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym już w listopadziei LOT rozpocznie realizowanie bezpośrednich połączeń czarterowych do najpopularniejszych egzotycznych destynacji między innymi w Tajlandii, Wietnamie, Wenezueli, RPA, Dominikanie, na Kubie oraz Sri Lance.

Materiał prasowy PLL LOT
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8c6fa 2014-10-30 14:35   
gość_8c6fa - Profil gość_8c6fa
Chyba kogoś poniosła fantazja. 767 nie jest w stanie wisieć w powietrzu 16 godzin!!! No chyba, że leciał na pusto czyli bez paxów i bagażu :)
gość_433d3 2014-10-05 23:29   
gość_433d3 - Profil gość_433d3
veinte: 16 godzin 767-ką z układem 2-4-2? Dla niektórych musiało być baaardzo wygodnie... ;)
veinte 2014-10-05 16:48   
veinte - Profil veinte
Gratulacje :)
Mi dane bylo leciec na jednym z najdluzszych lotow holenderskim ArkeFly z AMS do Puerto Vallarta na zachodnim wybrzezu Meksyku. Prawie 16 godzin bo byl to lot mega pod wiatr jak raportowal pilot. A dalo sie wytrzymac, bo z tylu bylo troche pustych rzedow foteli potrojnych, na ktorych mozna bylo spokojnie spac w poprzek na plasko lezac :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama