×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Najdłuższy rejs polskiego Dreamlinera


Boeing 787-8 Dreamliner oraz doświadczona załoga sprawiły, że Polskie Linie Lotnicze LOT mają na koncie kolejny rekord. B787 w barwach LOT-u wykonał wczoraj (30.09) bezpośredni rejs z Warszawy do miejscowości Antofagasta w Chile.


Liniowiec marzeń pokonał w sumie ponad 12 tys. kilometrów spędzając w powietrzu bez przerwy aż 14,5 godziny. To najdłuższy bezpośredni rejs w historii PLL LOT.

Przelot do Chile to rejs czarterowy realizowany na zlecenie KGHM z okazji otwarcia nowej kopalni miedzi w miejscowości Sierra Gorda i uroczystości nadania jej imienia Ignacego Domeyki. Wykonał go Dreamliner LOT-u o rejestracji SP-LRD z kapitanem Jerzym Makulą za sterami.

Wykonanie takiego rejsu możliwe jest dzięki niebywale dalekiemu zasięgowi Dreamlinera, który może pokonać nawet 15,7 tys. kilometrów. To tyle ile potrzeba aby dolecieć z Warszawy do północnych wybrzeży Australii. Na co dzień Dreamlinera można spotkać na nieco krótszych trasach obsługiwanych przez LOT do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu.


W swojej historii LOT latał na wszystkie kontynenty, realizując zarówno połączenia regularne jak i czarterowe. Trasa najdłuższego z nich, bez międzylądowania, wiodła nad Biegunem Północnym do Anchorage na Alasce. Z międzylądowaniami maszyny w barwach LOT-u docierały do takich lotnisk jak Vancouver, Tijuana czy Lima. Pojawiały się też w Australii oraz Nowej Zelandii.

Czarter na zlecenie KGHM-u to nie pierwszy rejs LOT-u do Chile. W przeszłości samoloty PLL LOT lądowały między innymi w Santiago de Chile oraz na samym krańcu Ameryki Południowej – w Punta Arenas. Podróż trwała jednak o wiele dłużej ze względu na mniejszy zasięg ówczesnych samolotów. Aby dolecieć do Santiago de Chile konieczne były aż dwa międzylądowania – w Dakarze i Rio de Janeiro.

Dziś dzięki Dreamlinerom dotarcie do celu jest o wiele prostsze, a LOT jest pierwszą linią w Europie, która wprowadziła Boeinga 787 do swojej flocie. Do dyspozycji pasażerów są trzy wyjątkowe klasy – LOT Business Class z fotelami rozkładanymi do pozycji płaskiego łóżka i wyśmienitą kuchnią, LOT Premium Class – z większą indywidualną przestrzenią oraz bogatszym serwisem oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami wyposażonymi w zagłówki i podnóżki. Wszyscy pasażerowie mają do dyspozycji indywidualny system rozrywki.

Dreamlinery LOT-u zdobywają uznanie pasażerów na całym świecie. Dzięki nim LOT ponownie stał się między innymi liderem na rynku połączeń czarterowych, oferując bezpośrednie i wygodne rejsy do kilkudziesięciu najpopularniejszych egzotycznych miejscowości. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym już w listopadziei LOT rozpocznie realizowanie bezpośrednich połączeń czarterowych do najpopularniejszych egzotycznych destynacji między innymi w Tajlandii, Wietnamie, Wenezueli, RPA, Dominikanie, na Kubie oraz Sri Lance.

Materiał prasowy PLL LOT
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie