×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Francuzi zaprojektują lotnisko w Pekinie


Spółka-córka Aeroports de Paris, ADP Ingenierie, zaprojektuje pierwszy terminal nowego lotniska dla Pekinu. Port lotniczy położony 60 km na południe od stolicy Chin ma mieć docelową przepustowość ponad 100 mln pasażerów rocznie.Konkurs na projektanta pierwszego terminala lotniska Pekin-Daxing ruszył już w 2011 r. Budynek zajmie powierzchnię 700 tys. metrów kwadratowych i będzie miał początkową przepustowość 45 mln podróżnych rocznie. Rozbudowa umożliwi zwiększenie tej wartości do 72 mln pasażerów. 

Fasada terminalu będzie miała 5 kilometrów długości, a po stronie lotniczej znajdą się 82 stanowiska dla samolotów. 

Docelowo lotnisko w Daxing ma mieć przepustowość ponad 100 mln podróżnych rocznie i 7 dróg startowych. Władze Chin planują wydać na lotnisko ok. 14 mld dolarów. Pierwszy terminal ma powstać do końca 2018 r. 

Budowa nowego lotniska jest niezbędna, bo dotychczasowy port lotniczy w Pekinie pęka w szwach. W ubiegłym roku było to drugie najbardziej ruchliwe lotnisko świata (niemal 84 mln pasażerów). Do 2020 r., zgodnie z chińskimi szacunkami, ruch może wzrosnąć do ponad 140 mln pasażerów, więc prawdopodobnie Pekin będą obsługiwać dwa lotniska. 

Obecne lotnisko, położone na północny-wschód od centrum Pekinu, powstało w 1958 r. i ma przepustowość szacowaną na 80 mln pasażerów rocznie. gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie