×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmiana rozkładu Kolei Mazowieckich


12 października zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, to już ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy edycji 2013/2014.


Zmiany dotyczą kolejnych etapów prac modernizacyjnych na już remontowanych liniach, a także rozpoczęcia modernizacji na kolejnych, w tym przede wszystkim na linii Warszawa – Białystok. W związku z remontami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP PLK wystąpią następujące zmiany w rozkładzie jazdy pociągów KM:

Linia nr 6 Warszawa - Małkinia, tej linii dotyczą najpoważniejsze zmiany i utrudnienia.
12 października zamknięte zostaną oba tory na odcinku Tłuszcz - Łochów. Zamiast pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie będą musieli przesiadać się na stacji Łochów i Tłuszcz z pociągu na autobus i odwrotnie. Przerwa w ruchu pociągów potrwa prawdopodobnie do końca rozkładu jazdy pociągów edycji 2014/2015, czyli do 12 grudnia 2015 r. Zostaną uruchomione autobusy:
  • bezpośrednie dla pasażerów z odcinka Małkinia - Łochów, które będą skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich w stacji Tłuszcz i Łochów
  • zatrzymujące się na wszystkich przystankach na odcinku Łochów - Tłuszcz, dla mieszkańców zamieszkałych na odcinku Barchów - Chrzęsne, które będą skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich w stacji Tłuszcz.
Ponadto kontynuowane będą już trwające prace modernizacyjne na odcinku Wołomin - Tłuszcz. Ze tego względu część pociągów będzie odwołana na odcinku Wołomin - Tłuszcz, ponadto pociągi w relacji Warszawa Wileńska - Małkinia będą odwołane na odcinku Tłuszcz - Łochów. Zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Wołomin - Tłuszcz oraz Łochów - Tłuszcz.

Linia nr 1 Warszawa – Skierniewice.
Na linii tej kontynuowane będą prace modernizacyjne, w związku z czym pasażerów czekają częste zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, co związane jest z dużą liczbą krótkotrwałych zamknięć wybranych odcinków. Poza tym znaczna część pociągów będzie odwołana, niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Poza tym zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Na linii nr 9 Warszawa – Działdowo.
Na tej trasie kontynuowane będą prace modernizacyjne, w związku z czym ruch pociągów na odcinku Mława - Iłowo prowadzony będzie wahadłowo po jednym czynnym torze. Spowoduje to zmiany w godzinach kursowania niektórych pociągów. Ponadto w związku z niezbędnymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej pociągi wieczorne i nocne będą miały częste zmiany w rozkładzie jazdy.

Poza tym, w związku z wymianą rozjazdów w stacji Warszawa Zachodnia wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia, część pociągów będzie kursować w skróconej relacji, tj. tylko do stacji lub ze stacji Warszawa Zachodnia, oraz tylko do lub ze stacji Warszawa Wschodnia. Ponadto niektóre pociągi będą kursować przez Warszawę Centralną. Na średnicy - zarówno podmiejskiej, jak i dalekobieżnej, w wybrane dni ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze w godzinach wieczornych, nocnych i porannych.

Oprócz zmian na wyżej wymienionych liniach prace modernizacyjne oraz utrudnienia w ruchu pociągów wystąpią na liniach: nr 2 Warszawa - Łuków, nr 7 Warszawa - Dęblin, nr 29 Ostrołęka - Tłuszcz, nr 31 Siedlce - Czeremcha, nr 33 Kutno - Sierpc. 

Szczegółowe informacje są na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl. Informacje dostępne są także pod numerem telefonu call center Kolei Mazowieckich: (022) 364 44 44.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie