Zmiana rozkładu Kolei Mazowieckich

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
29 września 2014 21:03
12 października zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich, to już ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy edycji 2013/2014.
Reklama

Zmiany dotyczą kolejnych etapów prac modernizacyjnych na już remontowanych liniach, a także rozpoczęcia modernizacji na kolejnych, w tym przede wszystkim na linii Warszawa – Białystok. W związku z remontami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP PLK wystąpią następujące zmiany w rozkładzie jazdy pociągów KM:

Linia nr 6 Warszawa - Małkinia, tej linii dotyczą najpoważniejsze zmiany i utrudnienia.
12 października zamknięte zostaną oba tory na odcinku Tłuszcz - Łochów. Zamiast pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie będą musieli przesiadać się na stacji Łochów i Tłuszcz z pociągu na autobus i odwrotnie. Przerwa w ruchu pociągów potrwa prawdopodobnie do końca rozkładu jazdy pociągów edycji 2014/2015, czyli do 12 grudnia 2015 r. Zostaną uruchomione autobusy:
  • bezpośrednie dla pasażerów z odcinka Małkinia - Łochów, które będą skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich w stacji Tłuszcz i Łochów
  • zatrzymujące się na wszystkich przystankach na odcinku Łochów - Tłuszcz, dla mieszkańców zamieszkałych na odcinku Barchów - Chrzęsne, które będą skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich w stacji Tłuszcz.
Ponadto kontynuowane będą już trwające prace modernizacyjne na odcinku Wołomin - Tłuszcz. Ze tego względu część pociągów będzie odwołana na odcinku Wołomin - Tłuszcz, ponadto pociągi w relacji Warszawa Wileńska - Małkinia będą odwołane na odcinku Tłuszcz - Łochów. Zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Wołomin - Tłuszcz oraz Łochów - Tłuszcz.

Linia nr 1 Warszawa – Skierniewice.
Na linii tej kontynuowane będą prace modernizacyjne, w związku z czym pasażerów czekają częste zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, co związane jest z dużą liczbą krótkotrwałych zamknięć wybranych odcinków. Poza tym znaczna część pociągów będzie odwołana, niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Poza tym zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Na linii nr 9 Warszawa – Działdowo.
Na tej trasie kontynuowane będą prace modernizacyjne, w związku z czym ruch pociągów na odcinku Mława - Iłowo prowadzony będzie wahadłowo po jednym czynnym torze. Spowoduje to zmiany w godzinach kursowania niektórych pociągów. Ponadto w związku z niezbędnymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej pociągi wieczorne i nocne będą miały częste zmiany w rozkładzie jazdy.

Poza tym, w związku z wymianą rozjazdów w stacji Warszawa Zachodnia wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia, część pociągów będzie kursować w skróconej relacji, tj. tylko do stacji lub ze stacji Warszawa Zachodnia, oraz tylko do lub ze stacji Warszawa Wschodnia. Ponadto niektóre pociągi będą kursować przez Warszawę Centralną. Na średnicy - zarówno podmiejskiej, jak i dalekobieżnej, w wybrane dni ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze w godzinach wieczornych, nocnych i porannych.

Oprócz zmian na wyżej wymienionych liniach prace modernizacyjne oraz utrudnienia w ruchu pociągów wystąpią na liniach: nr 2 Warszawa - Łuków, nr 7 Warszawa - Dęblin, nr 29 Ostrołęka - Tłuszcz, nr 31 Siedlce - Czeremcha, nr 33 Kutno - Sierpc.

Szczegółowe informacje są na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl. Informacje dostępne są także pod numerem telefonu call center Kolei Mazowieckich: (022) 364 44 44.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama