×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Atlanta liderem po pierwszym półroczu 2014 r.


Wstępne statystyki ruchu lotniczego za pierwsze półrocze potwierdzają, że Atlanta utrzymuje pierwsze miejsce. W czołówce największe wzrosty liczby pasażerów zanotowały Dubaj i Los Angeles.Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Airports Council International, w pierwszym półroczu na lotnisku w Atlancie obsłużono niemal 47 mln pasażerów. To wzrost o 0,8 proc. rok do roku. Lotnisko w amerykańskim stanie Georgia utrzymuje przewagę nad drugim Pekinem, który obsłużył 41,3 mln podróżnych (1,2 proc. wzrostu).

Trzecie miejsce utrzymuje Londyn-Heathrow. Na kolejnych miejscach są Dubaj i Los Angeles, które dzięki ponad 6-proc. wzrostom ruchu wyprzedziły Tokio-Hanedę i Chicago-O'Hare. 

Z pierwszej dziesiątki wypadła Dżakarta, która w pierwszym półroczu odprawiła o 5,1 proc. podróżnych mniej niż w tym samym okresie 2013 r. 

Miejsce stolicy Indonezji zajął notujący ponad 6-proc. wzrost Hong Kong.

Największe wzrosty w pierwszej trzydziestce sklasyfikowanych lotnisk zanotowały Stambuł (27 mln pasażerów, +10,1 proc., 13. miejsce) i Kuala Lumpur (24,5 mln, +9,7 proc., 20. miejsce). Najwięcej stracił Bangkok (22,6 mln pasażerów, -12,1 proc., 22. miejsce). gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie