×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eastern potwierdza zakup 20 MRJ-90


Linia Eastern Air Lines, powracająca marka w USA, potwierdziła w piątek (26.09) zakup 20 maszyn Mitsubishi Regional Jet MRJ-90 wraz z 20 opcjami na kolejne maszyny tego typu.


'Wartość kontraktu, pierwotnie ogłoszonego podczas Farnborough Airshow 2014, opiewa na około 1 mld dolarów amerykańskich. Dostawy samolotów MRJ planowane są w latach 2019-2020. Oprócz samolotów MRJ amerykański przewoźnik zamówił także 10 Boeingów 737-800NG z opcjami na 10 B737 MAX 8.

Najnowsze zamówienie, to w końcu dobry sygnał dla programu MRJ, który od Salonu Le Bourget zebrał tylko jedno zamówienie. Więcej na temat samolotów MRJ w naszym artykule "MRJ-90 już w pełnej okazałości"


Początki marki Eastern Air Lines sięgają 1927 roku. Linia była m.in. pionierem szybkich połączeń wahadłowych na osi Waszyngton - Nowy Jork - Boston. W szczycie rozkwitu, w latach 80. XX wieku Eastern był największym pracodawcą w aglomeracji Miami oraz Nowego Jorku i obsługiwał dziesiątki połączeń między USA a Ameryką Łacińską. W czasach swojej świetności przewoźnik zatrudniał ponad 18 tys. pracowników. 19 stycznia 1991 roku linia zakończyła swoją działalność i zawiesiła wszystkie rejsy.

Piotr Bożyk
Fot. MRJgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie