×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot techniczny A320neo


Airbus A320neo wystartował dziś (25.09) w swój pierwszy techniczny lot z Tuluzy. Punktualnie o godzinie 12:00 maszyna wzbiła się w powietrze. Wkrótce zaprezentujemy obszerną fotorelację z tego wydarzenia.


Rejs potrwa około 2,5 godziny i można go śledzić na stronie Flightradar24.com.


Na pokładzie maszyny znajduje się 5 członków załogi w tym dwóch pilotów: Etienne Miche De Malleray i Philippe Pellerin, a także trzech inżynierów Airbusa: Sandra Bour Schaeffer, Manfred Birnfeld, Jean-Paul Lambert.


W ostatnich tygodniach producent przeprowadził pierwsze uruchomienie silników Pratt & Whitney PurePower PW1100 oraz testy naziemne nowej jednostki napędowej, w tym kołowania z małą i dużą prędkością.

A320neo będzie oszczędniejszą wersją A320ceo. Pozwoli to zredukować zużywane paliwo od 15 do 20 proc. co daje około 3600-4000 ton mniej emisji CO2 w całym roku przypadającej na jeden samolot. Silniki napędzające maszynę będą cichsze, a zredukowane koszty operacyjne dadzą możliwość wydłużonego przelotu o 950 km (500 mil) lub przewiezienia do 2 ton ładunku więcej niż dotychczas.

Piotr Bożyk
fot. Piotr Bożykgość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie