Modlin: Za miesiąc otwarcie bazy Ryanair

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
24 września 2014 22:00
4 komentarze
Za miesiąc (23.10) na lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiona zostanie baza operacyjna Ryanair z 2 stacjonującymi samolotami.
Reklama

Również w październiku w życie wejdzie zimowy rozkład połączeń z nowymi trasami: Wyspami Kanaryjskimi i Madrytem oraz z większą częstotliwością połączeń krajowych do Gdańska i do Wrocławia. Z tej okazji port lotniczy Modlin wraz z Ryanairem rozpoczęły uroczyste odliczanie. W terminalu pasażerskim pojawiła się duża tablica, na której każdego dnia będzie widoczna liczba dni pozostałych do uruchomienia bazy.

- Utworzenie bazy na Lotnisku Warszawa/Modlin daje nowe możliwości rozwoju. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń, co dla portu oznacza większą liczbę rejsowych samolotów, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury - powiedział Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.

Według zapowiedzi przewoźnika, w momencie uruchomienia bazy będą w niej stacjonowały 2 samoloty, z czasem liczba maszyn może się zwiększać. Dzięki utworzeniu bazy zmianie ulegną godziny operacyjne lotniska - samoloty wcześniej będą wylatywać i później wracać na lotnisko oraz zwiększeniu ulegnie dzienna liczba wykonywanych lotów. Również dzięki powstaniu bazy począwszy od sezonu letniego przewoźnik wprowadza 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony. Dodatkowo od 28 października krajowe loty do Gdańska i Wrocławia będą odbywały się 2 razy dziennie.

- Bardzo nas cieszą połączenia krajowe Ryanaira. Z niecierpliwością czekamy już na uruchomienie porannej rotacji lotów krajowych: do Gdańska oraz do Wrocławia, co pozwoli na 1-dniowe wizyty biznesowe w tych miastach oraz zwiększy ofertę naszego lotniska. Dodatkowo pasażerowie z Wrocławia oraz Gdańska będą mogli skorzystać z kierunków, których nie mają w ofercie swoich lotnisk. Poza tym możemy się pochwalić, że jako jedyne lotnisko w Polsce Modlin oferuje pasażerom Ryanaira tzw. Fast Track czyli możliwość szybkiego, bezkolejkowego przejścia kontroli bezpieczeństwa i odprawy, co już po kilku tygodniach funkcjonowania jest znakomicie oceniane przez podróżujących - dodaje Okienczyc.

Aktualnie lotnisko przyjmuje średnio 5 tys. podróżnych dziennie i prawie 150 tys. miesięcznie.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2014-09-30 12:01   
mietek - Profil mietek
W WAW jest osobna kontrola bezpieczeństwa dla klasy biznes. A czy coś jeszcze to nie wiem.
krzysiekl 2014-09-26 13:17   
krzysiekl - Profil krzysiekl
pytanie.
Czy ktoś korzystał z tej szybkiej kolejki w Modlinie? Jak w praktyce ona działa?(tzn czy faktycznie jest szybciej;)

i alternatywne: jestem ciekawy ile osób z niej korzysta (co się w sumie sprowadza do pytania ile osób kupuje taryfę biznes w FR, bo chyba nie można kupić szybkiej kolejki oddzielnie?) a jak to jest na lotnisku Chopina? Jest tam opcja zakupu przejścia dodatkowo, na lotnisku?
gość_d315a 2014-09-25 14:27   
gość_d315a - Profil gość_d315a
Co na to Kropa? LCJ mogło być tak jak MWI ale stołki dla kolesi ważniejsze.Po 2017 w LCJ zgaszą świtło pan MJ ma w tym już wielokrotne doświdczenie....
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama