×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: Za miesiąc otwarcie bazy Ryanair


Za miesiąc (23.10) na lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiona zostanie baza operacyjna Ryanair z 2 stacjonującymi samolotami.


Również w październiku w życie wejdzie zimowy rozkład połączeń z nowymi trasami: Wyspami Kanaryjskimi i Madrytem oraz z większą częstotliwością połączeń krajowych do Gdańska i do Wrocławia. Z tej okazji port lotniczy Modlin wraz z Ryanairem rozpoczęły uroczyste odliczanie. W terminalu pasażerskim pojawiła się duża tablica, na której każdego dnia będzie widoczna liczba dni pozostałych do uruchomienia bazy.

Utworzenie bazy na Lotnisku Warszawa/Modlin daje nowe możliwości rozwoju. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej połączeń, co dla portu oznacza większą liczbę rejsowych samolotów, a zatem lepsze wykorzystanie infrastruktury - powiedział Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.

Według zapowiedzi przewoźnika, w momencie uruchomienia bazy będą w niej stacjonowały 2 samoloty, z czasem liczba maszyn może się zwiększać. Dzięki utworzeniu bazy zmianie ulegną godziny operacyjne lotniska - samoloty wcześniej będą wylatywać i później wracać na lotnisko oraz zwiększeniu ulegnie dzienna liczba wykonywanych lotów. Również dzięki powstaniu bazy począwszy od sezonu letniego przewoźnik wprowadza 2 nowe trasy: do Aten oraz do Lizbony. Dodatkowo od 28 października krajowe loty do Gdańska i Wrocławia będą odbywały się 2 razy dziennie. 

- Bardzo nas cieszą połączenia krajowe Ryanaira. Z niecierpliwością czekamy już na uruchomienie porannej rotacji lotów krajowych: do Gdańska oraz do Wrocławia, co pozwoli na 1-dniowe wizyty biznesowe w tych miastach oraz zwiększy ofertę naszego lotniska. Dodatkowo pasażerowie z Wrocławia oraz Gdańska będą mogli skorzystać z kierunków, których nie mają w ofercie swoich lotnisk. Poza tym możemy się pochwalić, że jako jedyne lotnisko w Polsce Modlin oferuje pasażerom Ryanaira tzw. Fast Track czyli możliwość szybkiego, bezkolejkowego przejścia kontroli bezpieczeństwa i odprawy, co już po kilku tygodniach funkcjonowania jest znakomicie oceniane przez podróżujących  - dodaje Okienczyc.

Aktualnie lotnisko przyjmuje średnio 5 tys. podróżnych dziennie i prawie 150 tys. miesięcznie. Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_67ca8 - Profil
gość_67ca8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie