Ryanair: Czas na kierunki słoneczne

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 września 2014 09:57
3 komentarze
Loty na południe Europy i wzmocnienie siatki połączeń krajowych to cele Ryanaira w Polsce. Przewoźnik chce mieć nawet ponad 50 proc. udziału w rynku. 
Reklama

Jak zapowiada Juliusz Komorek, dyrektor ds. prawnych i regulacyjnych Ryanair, irlandzki potentat lotniczych połączeń nisko kosztowych już w październiku uruchomi drugie połączenie na cieszących się popularnością trasach z Warszawy do Wrocławia i Gdańska.


- Ofertę połączeń krajowych kierujemy przede wszystkim do klienta biznesowego - mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Juliusz Komorek. - Obecnie sezonowo latamy również z Gdańska do Wrocławia i Krakowa. Mam nadzieję, że te trasy wrócą latem przyszłego roku. Jeśli zaś chodzi o połączenia zagraniczne to dobrze zintegrowaliśmy już Polskę z Zachodem i północą Europy. Teraz czas na kierunki słoneczne. Latamy już w tamtą stronę do Grecji. Będziemy jednak rozbudowywać naszą ofertę.

Przeloty na południe, według dyrektora ds. prawnych i regulacyjnych irlandzkiego przewoźnika lotniczego, świetnie się sprzedają. Polski rynek jest już bowiem na tyle dojrzały, że – zdaniem Juliusza Komorka – jest na nim miejsce na nieco bardziej wyszukaną ofertę.

- Mam nadzieję, że będziemy mogli udostępnić Polakom dobrą mieszankę takich tras, czyli trochę Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji, Wyspy Kanaryjskie, Baleary, może Cypr - zapowiada.

Kilka tygodni temu Ryanair poinformował, że kupi 200 nowych samolotów Boeing 737 MAX 200. Pierwszy kontrakt na dostawę 100 maszyn ma kosztować 11 mld dol. Według przedstawicieli linii całkowita wartość kontraktu może sięgnąć nawet 22 mld dol. Firma będzie miała także opcję na kupno kolejnej setki. Jak twierdzi dyrektor ds. prawnych i regulacyjnych Ryanaira, koncern chce utrzymać pozycję lidera na rynku nisko kosztowych połączeń lotniczych.

- Mamy bardzo ambitne plany wzrostów w Polsce - mówi Komorek. - Docelowo chcemy mieć przynajmniej od 50 do 60 proc. udziałów w polskim rynku.

W 2013 r., zgodnie ze statystykami Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Ryanair miał 29,3 proc. udziału w polskim rynku lotniczych przewozów pasażerskich.

Irlandzki przewoźnik Ryanair jest największą, nisko kosztową linią lotniczą w Europie. W ubiegłym roku z usług przewoźnika skorzystało 82 mln pasażerów. Obecnie do firmy należą 304 samoloty, wkrótce jednak flota zostanie powiększona o 180 boeingów 737-800, które zostały zamówione w ubiegłym roku. Jak zapowiedział Michael O'Leary, irlandzki przedsiębiorca, dyrektor generalny linii, w 2024 roku Ryanair będzie mieć 520 maszyn, które przewozić będą 150 mln pasażerów rocznie.

Newseria/Dominik Sipinski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama
Tagi
ryanair

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2014-09-24 16:15   
wroord - Profil wroord
Plany super, ale FR jest znany ze ich plany zmieniaja sie jak pogoda.
gość_0cfeb 2014-09-23 21:40   
gość_0cfeb - Profil gość_0cfeb
Im większy udział w rynku, tym wyższe ceny. W interesie latających jest by udział poszczególnych firm w rynku był mały, dzięki czemu będą ze sobą konkurować ;) w myśl zasady: po co walczyć o klienta, skoro i tak jest skazany na nasze usługi.
gość_8341c 2014-09-23 16:01   
gość_8341c - Profil gość_8341c
Piękne plany ale aby im się ie udało zdobyć te 50% udziałów w polskim rynku
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama