×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL, PAŻP i U.M. Warszawa zacieśniają współpracę służb ratowniczych


Lepsza współpraca służb ratunkowych i większe bezpieczeństwo dla mieszkańców miasta i pasażerów Lotniska Chopina – to cele porozumienia pomiędzy Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze, Urzędem Miasta st. Warszawa i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.


Porozumienie ma umożliwić lepszą koordynację i większą skuteczność działań służb ratunkowych. Dzięki jego podpisaniu służby lotniskowe i miejskie, a także PAŻP będą wzajemnie świadczyć sobie pomoc i wymieniać się informacjami, a także wspólnie prowadzić ćwiczenia.

- Zależy nam na zacieśnianiu współpracy z miastem, zarówno pod względem promocyjnym, jak i w obszarze współpracy służb ratowniczych. Wymiana informacji i doświadczeń w tym obszarze sprawia, że pasażerowie na lotnisku są bezpieczniejsi - powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Portów Lotniczych i Lotniska Chopina.

Od lewej: Zbigniew Sałek (PAŻP), Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy
oraz Michał Kaczmarzyk (PPL).

Porty Lotnicze zobowiązały się m.in. do wspierania działań ratowniczych prowadzonych poza rejonem operacyjnym Lotniska Chopina. Na prośbę Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy lub Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej do akcji ratunkowych na terenie miasta będą mogły się włączać jednostki Lotniskowej Straży Pożarnej oraz Służby Medyczne Lotniska.

- Lotnisko Chopina będzie aktywnie włączone w system zarządzania kryzysowego na terenie miasta, a jego przedstawiciele będą brali udział w posiedzeniach sztabu kryzysowego – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Partnerem porozumienia o współpracy jest także Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, zawiadująca przestrzenią lotniczą nad Warszawą i Polską.

Fot. Lotnisko Chopina


Reklama


Booking.com
gość_18def - Profil
gość_18def
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie