Frankfurt: Gotowy projekt Terminala 3

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
21 września 2014 01:22
4 komentarze
Lotnisko we Frankfurcie nad Menem przedstawiło projekt nowego terminala pasażerskiego. Terminal 3 będzie położony po południowej stronie lotniska.
Reklama

Wcześniej zgodę na budowę nowego terminala wydały miejskie władze we Frankfurcie. Terminal będzie budowany etapami w formie modułowej. W pierwszej fazie będzie mógł obsłużyć 14 mln pasażerów rocznie. Według wstępnych informacji budowa nowego terminala ma się rozpocząć w 2016 lub w 2017 r. Pierwszych pasażerów nowa konstrukcja ma powitać na przełomie 2020 i 2021 r. Koszt przedsięwzięcia (budowa dróg dojazdowych, dróg kołowania, terminala i innej infrastruktury) zamknie się w kwocie od 2,5 do 3 mld euro

Spółka Fraport AG, która zarządza lotniskiem we Frankfurcie, szacuje, że najpóźniej w 2021 r. lotnisko maksymalnie wykorzysta dostępną przepustowość i będzie potrzebowało nowej infrastruktury pasażerskiej. Zarówno zarząd spółki jak i władze Niemiec liczą na co najmniej dwu- lub trzyprocentowy wzrost roczny całej branży lotniczej w kraju, a lotnisko we Frankfurcie może rosnąć nawet nieco szybciej.

- Teraz przyjrzymy się szacunkom, używając dokładnych prognoz. Na tej podstawie ocenimy nasze potrzeby związane z nową przepustowością terminali. Decydującym czynnikiem będzie to, by cały czas oferować pasażerom wystarczającą przepustowość i szeroki wybór lotów - podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Stefan Schulte, przewodniczący rady nadzorczej Fraport AG.

W pierwszej fazie Terminal 3 będzie miał 24 stanowiska postojowe dla samolotów przy dwóch pirsach. W kolejnym etapie mogą powstać kolejne dwa pirsy. Budynek będzie zaprojektowany z dużym naciskiem na wydajność energetyczną i technologie przyjazne środowisku. Lotnisko zapewnia, że w ogóle niepotrzebne będzie dostarczanie energii cieplnej z zewnątrz.


Terminal powstanie po południowej stronie lotniska, naprzeciwko istniejących terminali 1 i 2. Będzie połączony z obecną stacją kolejową poprzez rozbudowany system przenosin bagażu oraz wydłużoną kolejkę Sky-Line.

Piotr Bożyk
Fot. FRAport
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_121d8 2014-09-21 18:23   
gość_121d8 - Profil gość_121d8
Wygląda jak Dworzec Centralny ;-)
piotrek737 2014-09-21 17:47   
piotrek737 - Profil piotrek737
Ciężko powiedzieć, ale raczej większych obsuw we FRA czy MUC nie było. Jednak inna jest mentalność ludzi na zachodzie, a inna ludzi z byłych DDR-ów ;)
lmajchrowski 2014-09-21 16:15   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
czy bedzie powtorka z Berlina ??
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama