×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt: Gotowy projekt Terminala 3


Lotnisko we Frankfurcie nad Menem przedstawiło projekt nowego terminala pasażerskiego. Terminal 3 będzie położony po południowej stronie lotniska.


Wcześniej zgodę na budowę nowego terminala wydały miejskie władze we Frankfurcie. Terminal będzie budowany etapami w formie modułowej. W pierwszej fazie będzie mógł obsłużyć 14 mln pasażerów rocznie. Według wstępnych informacji budowa nowego terminala ma się rozpocząć w 2016 lub w 2017 r. Pierwszych pasażerów nowa konstrukcja ma powitać na przełomie 2020 i 2021 r. Koszt przedsięwzięcia (budowa dróg dojazdowych, dróg kołowania, terminala i innej infrastruktury) zamknie się w kwocie od 2,5 do 3 mld euro

Spółka Fraport AG, która zarządza lotniskiem we Frankfurcie, szacuje, że najpóźniej w 2021 r. lotnisko maksymalnie wykorzysta dostępną przepustowość i będzie potrzebowało nowej infrastruktury pasażerskiej. Zarówno zarząd spółki jak i władze Niemiec liczą na co najmniej dwu- lub trzyprocentowy wzrost roczny całej branży lotniczej w kraju, a lotnisko we Frankfurcie może rosnąć nawet nieco szybciej.
 

- Teraz przyjrzymy się szacunkom, używając dokładnych prognoz. Na tej podstawie ocenimy nasze potrzeby związane z nową przepustowością terminali. Decydującym czynnikiem będzie to, by cały czas oferować pasażerom wystarczającą przepustowość i szeroki wybór lotów - podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Stefan Schulte, przewodniczący rady nadzorczej Fraport AG.

W pierwszej fazie Terminal 3 będzie miał 24 stanowiska postojowe dla samolotów przy dwóch pirsach. W kolejnym etapie mogą powstać kolejne dwa pirsy. Budynek będzie zaprojektowany z dużym naciskiem na wydajność energetyczną i technologie przyjazne środowisku. Lotnisko zapewnia, że w ogóle niepotrzebne będzie dostarczanie energii cieplnej z zewnątrz.


Terminal powstanie po południowej stronie lotniska, naprzeciwko istniejących terminali 1 i 2. Będzie połączony z obecną stacją kolejową poprzez rozbudowany system przenosin bagażu oraz wydłużoną kolejkę Sky-Line.

Piotr Bożyk
Fot. FRAportgość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie