×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


9,3 mln pasażerów w sierpniu w Paryżu


Dwa paryskie lotniska obsłużyły w sierpniu łącznie 9,3 mln podróżnych. To wzrost o 5,2 proc. rok do roku. Szybciej ruch rósł na większym lotnisku Charles'a de Gaulle'a.


Według sierpniowych statystyk spółki Aeroports de Paris liczba pasażerów na lotnisku CDG wyniosła 6,5 mln (wzrost o 6,2 proc. rok do roku), a na Orly - 2,8 mln (wzrost o 2,9 proc.). 

W komunikacie prasowym podkreślono, że dzień 17 sierpnia 2014 r. był najbardziej ruchliwym dniem w historii paryskich lotnisk. Łącznie obsłużyły one w ciągu 24 godzin niemal 229 tys. podróżnych. 

W okresie od stycznia do sierpnia lotnisko CDG obsłużyło 43,6 mln pasażerów (wzrost o 4,5 proc.), a Orly - 19,6 mln (3,2 proc.). Łączny wzrost wynosi 4,1 proc. w porównaniu do pierwszych ośmiu miesięcy 2013 r. 

Najszybciej rosła liczba pasażerów na trasach do Azji i Pacyfiku (wzrost o 10,9 proc.), Europy (8,4 proc.) i Ameryki Łacińskiej (7,8 proc.). Jedyne regiony, które straciły pasażerów z Paryża, to Francuskie Terytoria Zamorskie (-1,0 proc.) oraz Francja (-0,7 proc.). O 1,6 proc. wzrosła liczba pasażerów tranzytowych, a przesiadało się 22,8 proc. wszystkich podróżujących do Paryża. gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie