LOT: E-175 w barwach musicalu "Mamma Mia!"

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 września 2014 16:39
6 komentarzy
Embraer E-175 Polskich Linii Lotniczych LOT o znakach rejestracyjnych SP-LIA zmienił częściowo malowanie i stał się pierwszym na świecie oficjalnym samolotem musicalu "Mamma Mia!".
Reklama


Zmiana malowania to część współpracy z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, który przygotowuje się do polskiej premiery musicalu opartego na największych przebojach szwedzkiej grupy ABBA. Maszyna wykonała pierwszy rejs wczoraj (18.09) z lotniska Chopina w Warszawie do Sztokholmu.

- Zespół ABBA podróżował na pokładzie naszego samolotu właśnie na tej trasie podczas pierwszej i jak dotychczas jedynej wizyty w naszym kraju. Od tego wydarzenia minęło wiele lat. LOT stał się w tym czasie nowoczesną linią lotniczą, tak jak musical „Mamma Mia!” w adaptacji Teatru Muzycznego Roma będzie szansą na zupełnie nowe odkrycie znanych i lubianych utworów szwedzkiego zespołu – mówi Sebastian Mikosz, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.


Maszyna LOT-u w malowaniu "Mamma Mia!" będzie obsługiwała wszystkie europejskie rejsy przewoźnika. Również na jej pokładzie pasażerów czeka niespodzianka. Podczas boardingu usłyszą największe hity zespołu ABBA: Mamma Mia, Chiquitita, Take a chance on me, Waterloo oraz Voulez – Vous.

- Z przyjemnością angażujemy się we współpracę przy tej niezwykłej produkcji, przygotowywanej nowatorsko i z rozmachem. Mam nadzieję, że nie tylko sentyment do piosenek ABBY, ale też wygoda jaką proponujemy podczas podróży w jednej trzech klas na rejsach krótkodystansowych zachęca wiele osób do odwiedzin Polski - dodał Mikosz.


23 września w Warszawie zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej polska obsada musicalu. Premiera spektaklu zaplanowana jest na luty 2015 roku.

Dodatkowo fani zespołu ABBA mogą skorzystać z propozycji LOT Travel. W ofercie znalazł się unikalny pakiet na zwiedzanie Sztokholmu śladami legendarnego zespołu.

Fot. Jacek Bonczek (PLL LOT), Karol Mańk (ROMA)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2014-09-22 09:19   
mietek - Profil mietek
Biedronka by się ładnie prezentowała na samolocie, a tylko Polacy by ją źle kojarzyli mimo iż robią w niej zakupy na codzień. Dla zagraniczniaków to by była promocja polskiej natury:)
teemu 2014-09-21 11:31   
teemu - Profil teemu
to świetnie, że LOT szuka dodatkowych źródeł przychodu, gdzie tylko może. Minus jest taki, że rzeczywiście potem wychodzi z tego lekki bazar: tu Grześki, tam Mamma Mia, Black Tiger, to i ta jeszcze kiełbasa śląska jak znalazł. Do tego dochodzi fakt, że nie wszystkie samoloty jeszcze są pomalowane w nowe barwy, o LOT Charters nie wspominając. Jak linia ma 30 samolotów w stylu mydło i powidło, to trochę mało spójna jest identyfikacja wizualna marki. Ale jeśli firma na tym wypracuje lepszy zysk niż na profesjonalnej identyfikacji wizualnej, to chyba trzeba się z tym pogodzić i przygotować psychicznie na tę kiełbasę.
piotrek737 2014-09-21 11:02   
piotrek737 - Profil piotrek737
Ja nie wiem czego się czepiacie ;) W Niemczech latają reklamy miśków Haribo, na dwóch samolotach reklamuje się Deutsche Bahn Regio i jeszcze kilka innych przykładów by się znalazło. Tutaj jest jakby nie patrzeć coś kulturalnego związanego z teatrem itp. Wszyscy psy wieszają na Lidl i Biedronkę, a i tak czasem do nich chodzą ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama