×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: 7 mln pasażerów w sierpniu


Po raz pierwszy w historii na londyńskim lotnisku Heathrow odprawiono więcej niż 7 milionów pasażerów w ciągu miesiąca. W sierpniu ten próg przekroczono o ok. 50 tysięcy.


Najbardziej ruchliwym dniem był 17 sierpnia. W ciągu tego dnia Heathrow obsłużyło ponad 241 tys. pasażerów. 

Wzrosty odnotowano we wszystkich najważniejszych statystykach: liczby pasażerów (1,3 proc. rok do roku), średniej liczby miejsc w samolocie (0,5 proc. rdr do 205,2 miejsc), średniego wypełnienia (1 punkt proc. rdr) i liczbie pasażerów na samolot (1,7 proc. rdr). 


Spośród najważniejszych rynków rozwijających najszybciej rósł ruch do Meksyku, który w porównaniu z sierpniem 2013 r. zwiększył się o 15,3 proc. Ruch do Chin wzrósł o 9,3 proc., a do Indii o 3,7 proc.

Mocno, bo aż o 7,5 proc. rok do roku, wzrosła masa odprawionych ładunków cargo. Ruch towarów do Turcji wzrósł w porównaniu z sierpniem 2013 r. o 58 proc., do Rosji - o 33 proc., Brazylii -32 proc., Meksyku - 30 proc. i Chin - 16 proc.

Łącznie od stycznia do sierpnia lotnisko odprawiło już 49 mln pasażerów, o 1,6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2013 r. 

Wzrosty odnotowały również inne lotniska należące do British Airports Authority, operatora Heathrow. W Glasgow w sierpniu obsłużono 782 tys. podróżnych (wzrost o 4,9 proc. rdr), w Aberdeen 340 tys. (8,8 proc.), a w Southampton 201 tys. (2,8 proc.).

fot. Dominik Sipinskigość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie