Ryanair: Gdańsk - Alicante, częściej Stansted i Modlin

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 września 2014 12:25
7 komentarzy
Ryanair uruchamia nowe połączenie lotnicze z Gdańska do Alicante. Przewoźnik zwiększy też częstotliwość lotów z tego miasta do Modlina do dwóch dziennie i do Londynu-Stansted do 12 tygodniowo.
Reklama

Zmiany rozkładu lotów z Gdańska zapowiedział dziś (18.9) podczas konferencji prasowej w Gdańsku Michael O'Leary, szef Ryanaira.

Latem Ryanair będzie oferował łącznie 14 połączeń z Gdańska i 55 wylotów tygodniowo. Planuje przewieźć z i do tego lotniska 750 tys. pasażerów.

Nowe połączenie do Alicante będzie obsługiwane tylko raz w tygodniu.

Rejsy do Londynu-Stansted będą obsługiwane 12 razy w tygodniu (obecnie 9), a do Modlina dwa razy dziennie.

Już 28 października w Gdańsku ruszy baza Ryanaira z jednym stacjonującym tam boeingiem 737-800. Ryanair planuje zainwestować w gdańską bazę ponad 91 mln dolarów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_eaad8 2014-09-20 17:59   
gość_eaad8 - Profil gość_eaad8
UM Gdynia w natarciu. Najszybciej w liczbach bezwzględnych rosnące lotnisko w PL, Wizz dający co rok nowy samolot, baza Ryana, SAS latający prawie tylko na Arbuzach... - tak, opłaty są za wysokie, do tego Józef Bąk non stop liczy sztabki, a prezes Kloskowski tylko harata w gałę... /sarkazm mode off/ człowieku, jestem z Poznania. Zarządy i siatkowcy POZ, WRO, LCJ, BZG, a nawet KTW powinni tam jeździć na szkolenia do nich, po łapkach ich całować itd. Ile ja bym dał, żeby Poznań miał takich ludzi na karku u władzy... Poza tym, drodzy urzędnicy z Gdyni - opłaty są publikowane w AIP - i widać ewidentnie, że Gdańsk jest jednym z tańszych... 24 PLN za paxa, no proszę Was...
mietek 2014-09-19 14:18   
mietek - Profil mietek
Ciekawe skąd FR bierze te wyliczenia o zainwestowaniu 93 mln USD w GDN i zdaje się 150 mln usd w WMI?
spotter10 2014-09-19 08:23   
spotter10 - Profil spotter10
GDN wcale nie ma tak wysokich opłat o czym świadczy ruch, jaki wygenerował. Sorry, ale nikt tutaj nie prosi FRancy aby latała za wszelką cenę. Wizz jakoś sobie radzi i nie narzeka - wręcz się rozwija. FRanca też może, nikt jej nie broni. Ale jak widać, nie chce konkurować z Wizz'em bez gigantycznych dopłat od GDN (GDN dopłaca, ale mu się to zwraca z nawiązką).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama