Airbus: Nowe schowki na bagaż w A320

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 września 2014 15:25
Podczas wystawy Airline Passenger Experience APEX Expo 2014 w USA, Airbus zaprezentował wygląd nowych, większych i obrotowych schowków na bagaż podręczny.
Reklama

Jesteście zmęczeni walką ze współpasażerami o miejsce w schowkach na bagaż podręczny gdy jako ostatni pojawiacie się na pokładzie? Jeżeli tak, to Airbus zdaje się rozumieć, że więcej miejsca w schowku na bagaż, to podstawowa potrzeba podróżującego człowieka.

Dlatego wczoraj (16.09) europejski producent ogłosił rozpoczęcie nowego projektu schowków na bagaż podręczny pod nazwą "Pivot Bins". Jest to odpowiedź na nowy projekt Boeinga zaprezentowany pod nazwą "Space Bins".

- Jednym z powodów, dla których A320 jest najszybciej sprzedającym się samolotem na świecie jest to, że stale pracujemy z naszymi klientami w celu ciągłej poprawy samolotu i jego wnętrza - powiedział Daniel Baubil, wiceprezes Airbusa i szef programu A320.


Pierwszą linią jaka wypróbuje nowe schowki w rodzinie A320 będzie Delta Air Lines. Pierwszy tak wyposażony samolot A321 trafi do przewoźnika w pierwszym kwartale 2016 r.

Airbus poinformował również, że obecni użytkownicy rodziny A320 będą mogli modernizować swoją kabinę w oparciu o nowe schowki od początku 2016 r. Natomiast A320neo już w standardzie będzie posiadał nowe schowki na bagaż podręczny.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama