Ryanair the King!

16 września 2014 17:59
4 komentarze
Przegląd prasy:
17 września odbędzie się organizowane przez Polski Klub Lotniczy spotkanie z panem Peterem Bellew, dyrektorem Ryanair ds. marketingu i sprzedaży poświęcone znaczeniu przewoźników niskokosztowych dla polskich portów lotniczych i dla kraju. 
Reklama
Powyższy materiał pochodzi z "Rynek Infrastruktury", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2014-09-17 10:39   
krzysiekl - Profil krzysiekl
zapomniałem o istotnej kategorii:
- metoda ustalania cen biletów (duża zmienność/mała zmienność) oraz dwa istotne punkty: jak niska może być cena minimalna i jak wysoka może być cena maksymalna
krzysiekl 2014-09-17 10:37   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Rynek będzie się według mnie nadal zmieniać, w pewnym momencie może się okazać(albo już to jest), że mamy kilka kategorii (oddzielnych!) w ramach których można dzielić na LC/tradycyjne:
model hubowy/model p2p,
sposób budowy oferty (wszystko w cenie /nic poza przelotem w cenie biletu, przy czym to drugie daje możliwość rezygnacji z tego czego nie chcemy),
zakres współpracy z innymi liniami,
ilość dostępnych taryf przy zakupie (np. teraz Ryanair ma dwie przy zakupie przez net)
i ostatnie ale może najważniejsze:
utrzymywanie niskich kosztów funkcjonowania(low-cost) lub podejście rozrzutne (nie chcę tego nazwać "tradycyjne")

powyższe będzie miało jeszcze dwie meta-kategorie: loty krótkodystansowe (np. europejskie) i loty dalekodystansowe (za pewne produkt danej linii może się różnić w ramach tych dwóch grup; za pewne będą też linie gdzie będzie w miarę podobnie-obecnie np. linie znad zatoki)
kemot97 2014-09-17 10:20   
kemot97 - Profil kemot97
nie nie i raz jeszcze nie. Ryan nie jest konkurencja dla linii tradycyjnych a jedynie dopelnieniem uslugi na rynku. I tak bedzie zawsze. Oba modele (niskokosztowy itradycyjny) ma swoj udzial w rynku i swoich klientow, a to ze czasem sie nimi wymieniaja to nic nie znaczy. Wprowadzanie ' a la' uslug biznesowych przez Ryana nic nie znaczy. To tylko wisienka na torcie bez jakiekolwiek znaczenia. Ja korzystam czasem zarowno z linii niskokosztowych jak i tradycyjnych i nigdy przy podejmowaniu decyzji o zkupie biletu nie mialem dylematu czy lepszy bedzie Ryan czy np LH. Sa inne czynniki o tym decydujace.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy