10 lat Pasazer.com: Konkurs z Lufthansa Cargo

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
16 września 2014 15:41
Sierpień oraz wrzesień dla Pasazer.com to zawsze miesiące wyjątkowe. To czas urodzin naszego serwisu. W tym roku czeka na Was 10 urodzinowych konkursów.
Reklama

Na piąty z nich zapraszamy wraz z linią Lufthansa Cargo. Do wygrania są cztery modele przewoźnika: dwa Boeingi B777F oraz dwa McDonnell Douglas MD-11F.

Konkurs potrwa od 16 do 18 września do godziny 23:59. Zwycięzców podamy do 20 września na łamach naszego portalu.


Zasady są bardzo proste. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie dotyczące Lufthansy Cargo oraz wykonać zadanie konkursowe.

1. Ile Boeingów B777F zamówiła Lufthansa Cargo?

2. Uzasadnij dlaczego chciałbyś wygrać model B777F lub MD-11F.

Odpowiedzi i zadanie konkursowe należy przesyłać na specjalny adres e-mail: konkurs(@)pasazer.com. Spośród prawidłowych odpowiedzi wybierzemy cztery najciekawsze prace. Ich autorzy otrzymają model Boeinga B777F lub model McDonnella Douglasa MD-11 fiimy Herpa w skali 1:500, w barwach Lufthansa Cargo.

Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia29 sierpnia 1997 roku, Dz.U. z 1997 Nr 133 poz. 883) przez firmę Lufthansa Cargo i portal pasazer.com w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu. Osoby biorące udział w konkursie zgadzają się również na publikację swojego imienia i nazwiska w publikacjach portalu pasazer.com. Regulamin konkursu.

grafika Pasazer.com

Lufthansa Cargo to spółka należąca do grupy Lufthansy, która specjalizuje się w międzynarodowym przewozie ładunków. Linia oferuje przewóz towarów na pokładzie swoich samolotów, ale także ma dostęp do powierzchni cargo w samolotach pasażerskich innych linii: Lufthansy, Austrian Airlines, Swissa i AeroLogic. Linie posiadają własny kod ICAO (GEC), jednak IATA (LH) pozostaje wspólny ze spółką dominującą.

Decyzję o utworzeniu oddziału zajmującego się jedynie transportem towarowym podjęto w 1994. Tym samym linie lotnicze Lufthansa stały się pierwszymi w świecie, które podzieliły usługi pasażerskie i cargo w ten sposób. Oficjalnie loty rozpoczęto w listopadzie 1994 po wcześniejszym połączeniu spółki z German Cargo Services.Od 1994 roku powstało całe centrum dowodzenia przy lotnisku we Frankfurcie: magazyny, Cool Center i Animal Lounge. Linia posiada 20 samolotów: 16 McDonnell-Douglas MD-11 oraz cztery Boeingi B777F. W 2013 r. przewoźnik przetransportował 1,7 mln ton ładunków i poczty. Współczynnik obciążenia ładunkiem (odpowiednik load-factora samolotów pasażerskich) wyniósł 69,9 proc. Natomiast przychody ze sprzedaży wyniosły 2,44 mld euro, a zysk z działalności operacyjnej 77 mln euro. Linia zatrudnia ponad 4,5 tys. osób.
Reklama
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama