×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Berlin: Prawie 9 proc. wzrostu w sierpniu


O 8,8 proc. wzrósł w sierpniu ruch na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld. Porty razem odprawiły niemal 2,6 mln pasażerów.W sierpniu ruch szybciej rósł na Schoenefeld - o 11,4 proc. do poziomu 680 tys. Więcej pasażerów obsłużyło jednak lotnisko Tegel - 1,9 mln (+8 proc.).

Od początku roku obydwa berlińskie lotniska obsłużyły już 18,4 mln podróżnych (w tym Tegel 13,6 mln i Schoenefeld 4,7 mln). To wzrost o 6,2 proc. rok do roku. Ruch na Schoenefeld wzrósł o 7,3 proc., a na Tegel o 5,8 proc. 

W sierpniu aż o 41,6 proc. rok do roku do niemal 4 tys. ton wzrosła liczba ładunków cargo odprawionych na obydwu lotniskach. 

Tempo wzrostu ruchu lotniczego wskazuje, że berlińskie lotniska mogą w tym roku przekroczyć pułap 27 mln pasażerów w ciągu roku. Taką przepustowość ma mieć nowe lotnisko im. Willy'ego Brandta po otwarciu. Zgodnie z przewidywaniami, już w momencie uruchomienia (nie wiadomo, kiedy to nastąpi) będzie ono zbyt małe, by przejąć cały ruch w stolicy Niemiec.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie