×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: Do końca 2016 r. Martinair wycofa flotę MD-11F


Holding Air France-KLM nie zamierza sprzedawać linii Martinair. Taką decyzję podjęli członkowie rady nadzorczej AF-KLM po zakończeniu w ub. tygodniu przeglądu strategicznego przewoźnika, który rozpoczął się w marcu tego roku.


Powodem rezygnacji ze sprzedaży przewoźnika jest bardzo dobra opinia o linii (branding) na wielu ważnych rynkach m.in. w Afryce i obu Amerykach. Ponadto Martinair posiada podpisane umowy przewozowe z wieloma krajami dzięki którym AF-KLM ma dostęp do zamkniętych rynków. Jednak mimo pozostawienia firmy w strukturze francusko-holenderskiego holdingu postawiono warunek dotyczący ograniczenia floty. Do końca 2016 r. flotę opuszczą wszystkie samoloty McDonnell Douglas MD-11F. Pomimo takich zmian linia zapewnia, że nie będzie zwolnień pracowników i pilotów.

- Zmniejszenie zdolności przewozowych będzie miało duży wpływ na całą firmę. Jednak wierzymy, że ze zmniejszoną liczbą samolotów możemy zarabiać pieniądze - powiedział Marcel de Nooijer, dyrektor zarządzający Martinair. - Dążymy do rozwiązania, w którym wszyscy obecni pracownicy, a także piloci MD-11F znajdą zatrudnienia w grupie AF-KLM. Sądzimy, że uda nam się wypracować bardzo dobrą propozycję dalszej współpracy - dodał de Nooijer.


W 2017 r. flota cargo holdingu Air France-KLM będzie obsługiwana przez Martinair Cargo i ma składać się z sześciu samolotów:
  • trzech Boeingów B777F zbazowanych w Paryżu (CDG),
  • trzech Boeingów B747F zbazowanych w Amsterdamie.
Obecnie flota Martinair Cargo składa się z dziewięciu samolotów: trzech Boeingów B747-400 BCF oraz sześciu maszyn McDonnell Douglas MD-11 F/CF.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie