Nowe taryfy Brussels Airlines

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 września 2014 14:23
1 komentarz
Belgijskie linie Brussels Airlines całkowicie zmieniają strukturę taryf. Przewoźnik zaoferuje pasażerom produkty o nazwach Check&Go, Light&Relax, Flex&Fast i Bizz&Class.
Reklama
- Dajemy pasażerom wybór, by zdecydowali, co jest dla nich ważne w trakcie podróży. Nasz unikalny produkt daje szanse wyboru poziomu obsługi oraz jej kosztu - podkreśla cytowana w komunikacie prasowym linii Nathalie Erdmanis, wiceprezes Brussels Airlines ds. marketingu.

Oferta Check&Go to najtańsza taryfa. W cenie biletu pasażer otrzymuje bagaż podręczny do 12 kg (oraz jeden niewielki bagaż, np. aparat fotograficzny lub laptop) i mile w programie Miles&More. Bagaż rejestrowany, wybór miejsca, odprawa na lotnisku czy zmiana rezerwacji nie są możliwe.


W taryfie Light&Relax pasażer ma wliczony bagaż rejestrowany do 23 kg oraz odprawę na lotnisku. Może również zmienić wylot na wcześniejszy lot tego samego dnia lub zrezygnować z przelotu (opłata wynosi 120 euro). Opłata za zmianę rezerwacji to 45 euro oraz różnica w cenie biletu. Już podczas rezerwacji można też wybrać miejsce.

Flex&Fast to oferta, która dodatkowo zawiera miejsce z przodu samolotu, przekąski i napoje na pokładzie oraz priorytetowe odprawę, kontrolę bezpieczeństwa i boarding. Pasażerowie otrzymują też bezpłatne gazety i magazyny oraz więcej mil. W miarę możliwości miejsce obok pozostanie puste, a zwrot biletu jest bezpłatny, podobnie jak zmiana terminu wylotu.

Taryfa Bizz&Class to typowa klasa biznes. Poza miejscem z przodu samolotu z zagwarantowanym wolnym miejscem obok pasażerowie otrzymują posiłek gourmet, znacznie więcej mil, darmowy dostęp do saloników biznesowych i możliwość nadania dwóch bagaży o wadze do 32 kg każdy. Mogą też zabrać na pokład do dwóch sztuk bagażu podręcznego o wadze do 16 kg każdy. Bagaż osób podróżujących w tej klasie zostanie obsłużony priorytetowo.


Jak podkreśla przewoźnik, kampania promocyjna nowych taryf nie będzie się koncentrowała na ograniczeniach, tylko na możliwościach w ramach podejścia "can do". Brussels Airlines obiecują personalną obsługę każdego klienta i zastępują w komunikacji słowo "pasażer" określeniem "gość".

Brussels Airlines będą nagłaśniały nową ofertę i podejście z pomocą agencji TBWA.

fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

BA850 2014-09-16 00:20   
BA850 - Profil BA850
Taryfa Check&Go pozwala na wybranie miejsca na 24h przed lotem, czyli nadal można wybrać. W Iberii w najtańszej taryfie Basic w ogóle nie można wybrać miejsca...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy