Przewozy Regionalne: Ekopodróże za 1 zł

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
11 września 2014 23:15
Przez cały tydzień, od 16 do 22 września, we wszystkich pociągach Przewozów Regionalnych będzie można przewozić rower za 1 zł. Właśnie tak największy polski przewoźnik kolejowy zachęca swoich pasażerów do udziału w Europejskim Tygodniu Mobilności.
Reklama

Po raz kolejny Przewozy Regionalne włączyły się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przez 7 dni, w od 16 do 22 września, każdy pasażer będzie mógł przewieźć swój rower za symboliczną złotówkę. Wystarczy, że skorzysta z promocji KOLEJ NA ROWER. Bilety sprzedawane w ramach nowej oferty od 16.09 będą dostępne w kasach biletowych, na stronie www.biletyregionalne.pl oraz w automatach biletowych. Promocją KOLEJ NA ROWER będą objęte wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych, przewiezienie roweru nawet do najdalszych zakątków kraju będzie kosztowało jedynie 1 zł!

Europejski Tydzień Mobilności, nazywany wcześniej Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, to coroczna kampania zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejską. Głównym celem akcji jest promocja proekologicznych sposobów przemieszczania się: pieszo, na rowerze i komunikacją publiczną. Kampanię wieńczą organizowane 22 września w wielu miastach obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Pozostawienie samochodu w domu i wybór alternatywnego środka transportu to najprostsza droga do wyzbycia się niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń, a także polepszenia jakości życia w swoim mieście: zmniejszenia hałasu i redukcji zanieczyszczeń. Ekologiczna podróż to nie tylko profity dla zdrowia, ale często również oszczędność czasu i pieniędzy.

Przewozy Regionalne sp. z o.o. powstały w 2001 r. największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce.Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1 600 pociągów przewoźnika. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 230 tys. osób. Obecnie PR zatrudniają ponad 9 tys. pracowników. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30 proc.

Fot. Archiwum Przewozów Regionalnych

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy