AF-KLM: Ponad 90 proc. wypełnienia w sierpniu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
09 września 2014 08:03
Grupa Air France-KLM przewiozła w sierpniu 7,3 miliona pasażerów, co stanowiło wzrost o 2,1 proc. rok do roku. Średnie wypełnienie było rekordowo wysokie i przekroczyło 90 proc.
Reklama

Zgodnie z miesięcznym raportem francusko-holenderskiego koncernu, ruch liczony według RPK (liczba pasażerokilometrów) wzrósł o 3,1 proc., a oferowanie o 1,8 proc. rok do roku. Średnie wypełnienie wyniosło w sierpniu dokładnie 90,3 proc. i było o 0,8 pkt. proc. wyższe niż rok wcześniej.

Najwyższy wskaźnik wypełnienia był na trasach do Azji, gdzie wyniósł 92,2 proc.


Kolejne 1,3 mln pasażerów przewiozła należąca do AF-KLM Transavia. Przewoźnik zanotował wzrost liczby pasażerów w sierpniu aż o 11,3 proc, wzrost ruchu RPK o 8 proc., a oferowania o 8,8 proc. Średnie wypełnienie spadło o 0,7 pkt. proc. do poziomu 92,8 proc.

Jak wynika ze szczegółowych danych dotyczących Air France i KLM (bez Transavii), najwięcej pasażerów podróżowało na trasach krótko- i średniodystansowych - łącznie 4,8 mln (wzrost o 1,7 proc.). Spośród tras długodystansowych najpopularniejsze były loty do Ameryk, z których skorzystał 1 mln podróżnych (wzrost o 3,6 proc.).

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama