×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: Ponad 90 proc. wypełnienia w sierpniu


Grupa Air France-KLM przewiozła w sierpniu 7,3 miliona pasażerów, co stanowiło wzrost o 2,1 proc. rok do roku. Średnie wypełnienie było rekordowo wysokie i przekroczyło 90 proc.


Zgodnie z miesięcznym raportem francusko-holenderskiego koncernu, ruch liczony według RPK (liczba pasażerokilometrów) wzrósł o 3,1 proc., a oferowanie o 1,8 proc. rok do roku. Średnie wypełnienie wyniosło w sierpniu dokładnie 90,3 proc. i było o 0,8 pkt. proc. wyższe niż rok wcześniej. 

Najwyższy wskaźnik wypełnienia był na trasach do Azji, gdzie wyniósł 92,2 proc. 


Kolejne 1,3 mln pasażerów przewiozła należąca do AF-KLM Transavia. Przewoźnik zanotował wzrost liczby pasażerów w sierpniu aż o 11,3 proc, wzrost ruchu RPK o 8 proc., a oferowania o 8,8 proc. Średnie wypełnienie spadło o 0,7 pkt. proc. do poziomu 92,8 proc. 

Jak wynika ze szczegółowych danych dotyczących Air France i KLM (bez Transavii), najwięcej pasażerów podróżowało na trasach krótko- i średniodystansowych - łącznie 4,8 mln (wzrost o 1,7 proc.). Spośród tras długodystansowych najpopularniejsze były loty do Ameryk, z których skorzystał 1 mln podróżnych (wzrost o 3,6 proc.). 

fot. Piotr Bożykgość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie