×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdzie i za ile polecieli Polacy na tegoroczne wakacje?


Szczyt wakacyjnego sezonu już za nami. Według porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl, jej polscy użytkownicy, wyszukujący lotów na lipiec i sierpień, najczęściej decydowali się na podróż do europejskich stolic, Nowego Jorku lub Bangkoku*.Średnie ceny za bilet w dwie strony wahały się od ok. 590 zł (Rzym) do nawet 2792 zł (Nowy Jork). Statystyki porównywarki KAYAK.pl pokazały, że niezmienną popularnością wśród Polaków cieszy się Londyn. Brytyjska stolica zajęła pierwsze miejsce zarówno w lipcowym, jak i sierpniowym rankingu najczęściej wybieranych portów docelowych. Średni koszt biletów dla jednej osoby w dwie strony w wakacyjnych miesiącach wyniósł ok. 660 zł. Również w ogólnym zestawieniu, opisującym kierunki najpopularniejsze dotychczas w 2014 r., Londyn plasuje się wysoko. Wyprzedza go jedynie Nowy Jork.

Na czas sezonu wakacyjnego Wielkie Jabłko spadło jednak na drugą pozycję. Zaraz za nim znalazły się europejskie stolice – Barcelona, Paryż, Rzym i Lizbona. Spośród tych czterech kierunków najtańsze bilety można było znaleźć na trasie do Włoch (średnia cena 590 zł). Najwięcej musieli zapłacić turyści lecący do Portugalii - nawet ponad 1100 zł.

Jedyne azjatyckie miasto, które znalazło się w zestawieniu dziesięciu najczęściej wyszukiwanych przez polskich użytkowników KAYAK.pl w okresie letnim, to Bangkok. Można jednak zauważyć, że turyści częściej decydują się na tajski wypoczynek poza tradycyjnym sezonem urlopowym. Stolica Tajlandii, której oficjalna nazwa figuruje w Księdze Rekordów Guinnesa, jako najdłuższa nazwa geograficzna na świecie, zajęła w zestawieniu ogólnym czwarte miejsce. Ci, którzy zdecydowali się jednak odwiedzić Bangkok w lipcu lub sierpniu, musieli liczyć się średnio z wydatkiem ok. 2500 zł.

- Analizując wyszukiwania lotów realizowanych w miesiącach letnich, zauważyliśmy wzrost ich liczby w sierpniu. Wygląda na to, że Polacy preferują zagraniczny wypoczynek w drugiej połowie wakacji – komentuje Andrew Verbitsky, dyrektor regionalny KAYAK.pl.


Co ciekawe, w przypadku wyszukiwań hoteli ranking dziesięciu najpopularniejszych miast został zdominowany przez polskie miejscowości - Warszawę, Gdańsk, Kraków, Sopot i Wrocław. Na pierwszym miejscu uplasował się natomiast Amsterdam.

*Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań połączeń lotniczych na okres lipiec - sierpień 2014 r. dokonanych przez polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl.

KAYAK to wiodąca wyszukiwarka turystyczna, dzięki której można porównać setki ofert i cen biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych. Specjalizuje się w szybkim wyszukiwaniu ofert podróży, także poprzez aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle. Korzystanie z KAYAK jest całkowicie darmowe. Firma powstała w 2004 roku w USA, a polską wersję strony (www.kayak.pl) uruchomiono w sierpniu 2012 roku. Serwis dostępny jest w 31 krajach w 17 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie