×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


11,2 proc. więcej pasażerów we Wrocławiu


W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 242 tys. pasażerów. To najlepszy wynik w historii lotniska. W żadnym miesiącu wcześniej nie odprawiono większej liczby podróżnych. To o ponad 2 tys. więcej pasażerów niż w rekordowym lipcu 2014 roku.


Porównując wynik za sierpień do tego samego miesiąca ubiegłego roku otrzymamy wzrost 11,2 proc (24 284 pasażerów więcej). 

Ruch regularny wzrósł o 5,8 proc. i wyniósł 171 774 pasażerów. W segmencie ruchu czarterowego wzrost wyniósł aż 26,6 proc. - odprawionych zostało 69 992 pasażerów.


Sierpień okazał się dobry dla sektora połączeń krajowych, przyniósł aż 62% wzrost w porównaniu do sierpnia 2013 roku. To zasługa połączeń lotniczych z czterema polskimi miastami: Gdańskiem (Eurolot i Ryanair), Warszawą (PLL LOT), Warszawą-Modlinem (Ryanair) i Lublinem (Eurolot).

- Połączenia krajowe rozwijają się niezwykle dynamicznie. W dużej mierze to zasługa tanich linii lotniczych Ryanair, które w ostatnich miesiącach uruchomiły z Wrocławia loty do Warszawy-Modlina i Gdańska. Pasażerowie wybierają samolot zamiast pociągu czy samochodu, ponieważ dzięki temu oszczędzają czas i zapewniają sobie komfort podróży. Połączenia krajowe mają ogromny potencjał mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. 

Ryanair znacząco wzmocnił krajową siatkę. W sierpniu na trasie Wrocław-Gdańsk irlandzkie linie obsłużyły 3 760 pasażerów. Z kolei z połączenia do Warszawy-Modlina skorzystało 7 262 podróżnych - to prawie tyle samo, ile w tym samym czasie latało do Dublina (7 576). Spore zainteresowanie spowodowało, że Ryanair podjął decyzję o uruchomieniu w sezonie zimowym drugiego, porannego rejsu do Warszawy-Modlin. 

Duży wzrost nastąpił w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych, z których korzystają przede wszystkim pasażerowie podróżujący w interesach. Z Wrocławia mogą oni dotrzeć do głównych lotnisk wielu europejskich metropolii i hubów przesiadkowych: Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu, Kopenhagi, Brukseli, Paryża i Zurychu. W sumie na tych trasach w sierpniubyło o 22,2% więcej pasażerów niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.

- Ten wynik jest zasługą doskonałego wypełnienia samolotów na trasach oferowanych przez linie SAS, Lufthansę, Germanwings, ale też rosnącej popularności połączeń z Zurychem, Brukselą i Paryżem z oferty Eurolotu – dodaje Sztucki.

Z myślą o pasażerach oczekujących najwyższego standardu usług wrocławskiego lotnisko przygotowało ofertę VIP & Business Services. To m.in. możliwość szybkiego przejścia z parkingu do samolotu i równie szybkiej odprawy. Dużym udogodnieniem jest także znajdujący się w hali odlotów Executive Lounge.. 

Najbardziej popularne kierunki lotów czarterowych to Grecja i Turcja.

Od początku roku wrocławski port odprawił 1 380 387 pasażerów, co daje wzrost na poziomie 6,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.


gość_e95fe - Profil
gość_e95fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie