IAG: wzrost w sierpniu o 8,7 proc.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 września 2014 11:17
Koncern International Airlines Group, do którego należą Iberia, British Airways i Vueling, zanotował w sierpniu wzrost ruchu lotniczego o 8,7 proc. pod względem RPK rok do roku.
Reklama

Oferowanie koncernu wzrosło równocześnie o 9,5 proc., co wpłynęło na spadek średniego wypełnienia o 0,6 pkt. proc. do poziomu 84,7 proc.

Liczba przewiezionych przez koncern pasażerów w sierpniu wyniosła 8,1 mln i była o 10,6 proc. większa niż rok temu. Największy wzrost (13,2 proc.) zanotowano na trasach europejskich. O 4,6 proc. zmalała liczba ładunków cargo przewiezionych przez koncern.


Pod względem RPK największy wzrost zanotowały linie Vueling (27,0 proc. rok do roku). Iberia zwiększyła przewóz o 4 proc., a British Airways o 6,8 proc.

W komunikacie prasowym IAG przypomniał, że British Airways i Iberia wspólnie uruchomiły w sierpniu usługę, która pozwala klientom na dokonanie rezerwacji miejsca na 72 godziny bez potwierdzenia i zapłaty. Dotyczy to wszystkich lotów BA, Iberii, Iberii Express i Air Nostrum. Jak podkreślono, nowa usługa ma dać klientom czas do namysłu i pozwolić na dokonywanie świadomych zakupów.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama