×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: wzrost w sierpniu o 8,7 proc.


Koncern International Airlines Group, do którego należą Iberia, British Airways i Vueling, zanotował w sierpniu wzrost ruchu lotniczego o 8,7 proc. pod względem RPK rok do roku.Oferowanie koncernu wzrosło równocześnie o 9,5 proc., co wpłynęło na spadek średniego wypełnienia o 0,6 pkt. proc. do poziomu 84,7 proc. 

Liczba przewiezionych przez koncern pasażerów w sierpniu wyniosła 8,1 mln i była o 10,6 proc. większa niż rok temu. Największy wzrost (13,2 proc.) zanotowano na trasach europejskich. O 4,6 proc. zmalała liczba ładunków cargo przewiezionych przez koncern. 


Pod względem RPK największy wzrost zanotowały linie Vueling (27,0 proc. rok do roku). Iberia zwiększyła przewóz o 4 proc., a British Airways o 6,8 proc. 

W komunikacie prasowym IAG przypomniał, że British Airways i Iberia wspólnie uruchomiły w sierpniu usługę, która pozwala klientom na dokonanie rezerwacji miejsca na 72 godziny bez potwierdzenia i zapłaty. Dotyczy to wszystkich lotów BA, Iberii, Iberii Express i Air Nostrum. Jak podkreślono, nowa usługa ma dać klientom czas do namysłu i pozwolić na dokonywanie świadomych zakupów. 

fot. Dominik Sipinskigość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie