co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku stanowi wzrost o blisko 1 milion." />

Wyniki przewozowe Kolei Mazowieckich za I półrocze

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
06 września 2014 10:25
W pierwszym półroczu 2014 r. Koleje Mazowieckie przewiozły 32,16 mln podróżnych, co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku stanowi wzrost o blisko 1 milion.
Reklama

Jak zauważa przewoźnik 32,16 mln podróżnych na koniec pierwszego półrocza tego roku to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w kontekście trwających od wielu miesięcy prac remontowych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury - PKP PLK. Wynik ten daje spółce 23,56 proc. udziału w rynku kolejowych przewozów pasażerskich. Tym samym Koleje Mazowieckie, jako przewoźnik regionalny, zajmują II miejsce w Polsce pod względem liczby przewiezionych podróżnych po Przewozach Regionalnych, świadczących przewozy w całym kraju.

Wśród pasażerów przewoźnika zdecydowaną większość stanowili podróżni korzystający z biletów okresowych - 79,1 proc. Pozostali to osoby, które zakupiły bilety jednorazowe.

- Jeśli do końca tego roku lojalność naszych podróżnych utrzyma się na tym samym dobrym poziomie, to już dziś możemy mówić o kolejnym sukcesie spółki. Zdaję sobie sprawę, że wielu z naszych dotychczasowych klientów na pewien czas zrezygnowało z dojazdów pociągami Kolei Mazowieckich. I jest to zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę utrudnienia, z którymi związane są prace modernizacyjne, szczególnie na linii do Skierniewic. Mam nadzieję, że po zakończeniu remontów podróżni ci znów przesiądą się do naszych pociągów – powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

W 2013 roku z usług Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 62 mln osób. W ciągu doby spółka uruchamia około 800 pociągów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama