×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyniki przewozowe Kolei Mazowieckich za I półrocze


W pierwszym półroczu 2014 r. Koleje Mazowieckie przewiozły 32,16 mln podróżnych, co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku stanowi wzrost o blisko 1 milion.Jak zauważa przewoźnik 32,16 mln podróżnych na koniec pierwszego półrocza tego roku to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w kontekście trwających od wielu miesięcy prac remontowych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury - PKP PLK. Wynik ten daje spółce 23,56 proc. udziału w rynku kolejowych przewozów pasażerskich. Tym samym Koleje Mazowieckie, jako przewoźnik regionalny, zajmują II miejsce w Polsce pod względem liczby przewiezionych podróżnych po Przewozach Regionalnych, świadczących przewozy w całym kraju. 

Wśród pasażerów przewoźnika zdecydowaną większość stanowili podróżni korzystający z biletów okresowych - 79,1 proc. Pozostali to osoby, które zakupiły bilety jednorazowe. 

 - Jeśli do końca tego roku lojalność naszych podróżnych utrzyma się na tym samym dobrym poziomie, to już dziś możemy mówić o kolejnym sukcesie spółki. Zdaję sobie sprawę, że wielu z naszych dotychczasowych klientów na pewien czas zrezygnowało z dojazdów pociągami Kolei Mazowieckich. I jest to zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę utrudnienia, z którymi związane są prace modernizacyjne, szczególnie na linii do Skierniewic. Mam nadzieję, że po zakończeniu remontów podróżni ci znów przesiądą się do naszych pociągów – powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

W 2013 roku z usług Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 62 mln osób. W ciągu doby spółka uruchamia około 800 pociągów.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie