×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 27 proc. wzrost w sierpniu


W sierpniu port lotniczy Gdańsk obsłużył 369 632 pasażerów. Stanowi to 26,9% wzrost w porównaniu do sierpnia 2013 roku.


Od początku roku gdańskie lotnisko odprawiło już 2 204 739 podróżnych. To o 14,6% więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Nowe połączenia i wzrost oferowania przewoźników zaowocowały doskonałymi wynikami naszego Portu Lotniczego. Na tak dobre wyniki gdańskiego lotniska w czasie wakacji złożyło się kilka elementów, m.in. największa ilość połączeń czarterowych w dotychczasowej naszej historii, uruchomienie nowych regularnych połączeń krajowych przez linie Ryanair do Modlina, Wrocławia i Krakowa oraz zwiększenie oferowania przez linie Lufthansa do Frankfurtu i Monachium. Nie zapominajmy także o zwiększonej gdańskiej bazie operacyjnej naszego największego przewoźnika, jakim jest Wizz Air, licznej siatce połączeń realizowanych z Gdańska przez Eurolot i doskonałych wynikach osiąganych przez SAS na skandynawskich połączeniach, Norwegian do Oslo i PLL LOT na połączeniu do Warszawy – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk. - Konsekwentnie utrzymujemy i zwiększamy ilości obsługiwanych pasażerów w porównaniu do zeszłego roku. Już w listopadzie świętować będziemy obsłużenie 3 milionowego pasażera w Porcie Lotniczym Gdańsk. Z tej okazji już dzisiaj zapraszamy i przypominamy wszystkim naszym pasażerom, którzy odbyli lub jeszcze w 2014 roku odbędą podróż do/z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, o wzięciu udziału w loterii, w której nagrodą będzie 4-osobowy wyjazd do Madrytu na mecz Realu z FC Barceloną!
Reklama


Booking.com
gość_b59e3 - Profil
gość_b59e3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie