×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: 9 proc. wzrostu w sierpniu


Skandynawskie linie SAS zanotowały wzrost liczby pasażerów o 9,1 proc. w sierpniu. Przewoźnik obsłużył 2,6 mln podróżnych, a średnie wypełnienie wzrosło o 2,4 pkt. proc.


Zgodnie z opublikowanymi przez SAS danymi, w sierpniu łączna praca przewozowa (RPK) wzrosła o 6,3 proc., a oferowanie o 3,2 proc. Średnie wypełnienie wyniosło 82,9 proc. To najwyższy wskaźnik w historii SAS-u.

Jak podkreślił przewoźnik, sytuacja na rynku wciąż jest wymagająca, bo spadają yieldy, czyli przychody w przeliczeniu na miejsce. W lipcu (dane są podawane z większym opóźnieniem) spadły one o 10,7 proc. rok do roku, a po uwzględnieniu różnic kursów walut aż o 11,8 proc. rok do roku.


W trakcie sezonu letniego SAS uruchomił 35 nowych, głównie sezonowych tras. To właśnie one w dużej mierze przyczyniły się do poprawy wypełnienia i liczby przewiezionych podróżnych. 

Na trasach międzykontynentalnych wypełnienie przekroczyło 90 proc., a liczba podróżnych wzrosła o 2,1 proc. Dobre dane napłynęły zwłaszcza z tras do Stanów Zjednoczonych. Liczba pasażerów na trasach krajowych wzrosła o 3,9 proc., a najlepsze wyniki przewoźnik osiągnął w Norwegii i Danii.

fot. Dominik Sipinskigość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie