SAS: 9 proc. wzrostu w sierpniu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 września 2014 10:22
Skandynawskie linie SAS zanotowały wzrost liczby pasażerów o 9,1 proc. w sierpniu. Przewoźnik obsłużył 2,6 mln podróżnych, a średnie wypełnienie wzrosło o 2,4 pkt. proc.
Reklama

Zgodnie z opublikowanymi przez SAS danymi, w sierpniu łączna praca przewozowa (RPK) wzrosła o 6,3 proc., a oferowanie o 3,2 proc. Średnie wypełnienie wyniosło 82,9 proc. To najwyższy wskaźnik w historii SAS-u.

Jak podkreślił przewoźnik, sytuacja na rynku wciąż jest wymagająca, bo spadają yieldy, czyli przychody w przeliczeniu na miejsce. W lipcu (dane są podawane z większym opóźnieniem) spadły one o 10,7 proc. rok do roku, a po uwzględnieniu różnic kursów walut aż o 11,8 proc. rok do roku.


W trakcie sezonu letniego SAS uruchomił 35 nowych, głównie sezonowych tras. To właśnie one w dużej mierze przyczyniły się do poprawy wypełnienia i liczby przewiezionych podróżnych.

Na trasach międzykontynentalnych wypełnienie przekroczyło 90 proc., a liczba podróżnych wzrosła o 2,1 proc. Dobre dane napłynęły zwłaszcza z tras do Stanów Zjednoczonych. Liczba pasażerów na trasach krajowych wzrosła o 3,9 proc., a najlepsze wyniki przewoźnik osiągnął w Norwegii i Danii.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama