Joint venture ANA i Lufthansy Cargo

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 września 2014 08:57
Lufthansa Cargo i All Nippon Airways (ANA) stworzą spółkę joint venture do obsługi połączeń frachtowych pomiędzy Niemcami i Japonią. Przewoźnicy uzyskali zgody odpowiednich urzędów w Japonii i Europie.
Reklama

Połączenia obsługiwane wspólnie przez niemieckiego i japońskiego przewoźnika z Japonii do Europy ruszą już w sezonie zimowym 2014/15, a w kierunku przeciwnym w sezonie letnim 2015 r.

Jak poinformowała Lufthansa Cargo w komunikacie prasowym, to pierwsza tego typu współpraca na świecie. ANA otrzymała już zgodę na stworzenie joint venture od Ministerstwa Infrastruktury Lądowej i Transportu, o którą wystąpiła wiosną. Spółka została też dobrze oceniona przez europejskie organy.


Klienci skorzystają na większym wyborze tras oraz większym wachlarzu usług cargo na trasach pomiędzy Japonią i Europą. Będzie więcej lotów bezpośrednich, wzrosną ich częstotliwości oraz pojawią się nowe trasy. Na głównych lotniskach, takich jak Nagoya i Tokio-Narita w Japonii oraz Frankfurt i Dusseldorf w Niemczech, obsługa przesyłek obydwu przewoźników będzie dokonywana w tym samym miejscu.

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, współpraca cargo to rozwinięcie istniejącej już współpracy pasażerskiej pomiędzy przewoźnika. Lufthansa i ANA są członkami sojuszu Star Alliance, a od 2012 r. również w sektorze pasażerskim mają spółkę joint venture do obsługi lotów pomiędzy Niemcami i Japonią.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama