×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Joint venture ANA i Lufthansy Cargo


Lufthansa Cargo i All Nippon Airways (ANA) stworzą spółkę joint venture do obsługi połączeń frachtowych pomiędzy Niemcami i Japonią. Przewoźnicy uzyskali zgody odpowiednich urzędów w Japonii i Europie.

Połączenia obsługiwane wspólnie przez niemieckiego i japońskiego przewoźnika z Japonii do Europy ruszą już w sezonie zimowym 2014/15, a w kierunku przeciwnym w sezonie letnim 2015 r. 

Jak poinformowała Lufthansa Cargo w komunikacie prasowym, to pierwsza tego typu współpraca na świecie. ANA otrzymała już zgodę na stworzenie joint venture od Ministerstwa Infrastruktury Lądowej i Transportu, o którą wystąpiła wiosną. Spółka została też dobrze oceniona przez europejskie organy. 


Klienci skorzystają na większym wyborze tras oraz większym wachlarzu usług cargo na trasach pomiędzy Japonią i Europą. Będzie więcej lotów bezpośrednich, wzrosną ich częstotliwości oraz pojawią się nowe trasy. Na głównych lotniskach, takich jak Nagoya i Tokio-Narita w Japonii oraz Frankfurt i Dusseldorf w Niemczech, obsługa przesyłek obydwu przewoźników będzie dokonywana w tym samym miejscu. 

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, współpraca cargo to rozwinięcie istniejącej już współpracy pasażerskiej pomiędzy przewoźnika. Lufthansa i ANA są członkami sojuszu Star Alliance, a od 2012 r. również w sektorze pasażerskim mają spółkę joint venture do obsługi lotów pomiędzy Niemcami i Japonią.

fot. Piotr Bożykgość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie