Finnair: Sky Bistro, aplikacja mobilna oraz Economy Comfort

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 września 2014 11:42
Finnair wprowadza szereg udogodnień i pracuje nad aplikacją mobilną w ramach programu kompleksowych zmian, mających na celu ułatwienie klientom korzystanie z usług, zarówno przed planowaną podróżą, jak i podczas lotu.
Reklama

Na jesieni na rejsach dalekodystansowych udogodnienia obejmą pakiet Economy Comfort, w ramach którego powstanie nowa strefa w przedniej części klasy ekonomicznej, o której pisaliśmy w osobnym artykule "Finnair: Nowa klasa Economy Comfort". W klasie ekonomicznej będą wprowadzone dodatkowe posiłki – w połowie lotu na rejsach odbywających się za dnia będą podawane dodatkowe przekąski, wybór win zostanie poszerzony o nowe rodzaje, a dodatkowo serwowane będzie wino musujące.

Pasażerowie klasy biznes wkrótce będą mieli do dyspozycji nowy, dobrze wyposażony niezbędnik kosmetyczny, w którym znajdą się markowe produkty najwyższej jakości. Projektowana jest także kolejna wersja systemu rozrywki pokładowej, zarówno dla klasy ekonomicznej, jak i klasy biznes. Nowy system będzie miał nowocześniejszy wygląd oraz bardziej intuicyjny i funkcjonalny interfejs. Będzie też udostępniać szerszy niż dotąd wybór filmów, programów telewizyjnych, gazet, magazynów i książek.


Sky Bistro zastąpi bezpłatne przekąski na trasach europejskich

Na dłuższych lotach europejskich w klasie ekonomicznej Finnair wprowadza Sky Bistro, z szerokim wyborem wysokiej jakości napojów i potraw sezonowych łączących w sobie najlepsze smaki Europy i Azji. Klienci będą mogli kupić wybrany posiłek na pokładzie samolotu lub zamówić go z wyprzedzeniem na stronie Finnair.com.

Sky Bistro, które będzie dostępne na prawie wszystkich rejsach europejskich, zastąpi bezpłatne zimne przekąski oferowane dotąd podczas wybranych lotów europejskich trwających dłużej niż dwie godziny. Na wszystkich trasach kawa, herbata oraz firmowy napój Finnaira – sok borówkowy pozostaną bezpłatne.


W klasie biznes wszystkie posiłki i przekąski pozostają w cenie biletu.

Aplikacja mobilna Finnaira będzie dostępna na jesieni dla urządzeń Apple z oprogramowaniem iOS, a później także dla innych urządzeń mobilnych, w tym systemów Android oraz Windows 8. Aplikacja została stworzona tak, by towarzyszyła pasażerom przez cały czas trwania podróży, udostępniając najświeższe spersonalizowane informacje na temat lotu oraz przechowując elektroniczną wersję kart pokładowych. Aplikacja może być też użyta do odprawy pasażerskiej, wyboru miejsc na pokładzie, zakupów podkładowych, zamawiania usług dodatkowych, otrzymywania informacji o najnowszych ofertach czy sprawdzania liczby punktów w programie Finnair Plus.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy szczegółowe badania na grupie 8 tys. klientów na naszych kluczowych trasach w Europie i Azji. Dlatego wprowadzamy te zmiany w zgodzie z oczekiwaniami i pragnieniami naszych pasażerów. Przy okazji wspieramy nasz podstawowy cel, jakim są rosnące wpływy w lotach do Azji i stawanie się ulubioną linią lotniczą w podróżach między Azją a Europą - powiedział Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnaira ds. marketingu i rozwoju produktu.

Wszystkie nowe usługi będą dostępne on-line już najbliższej jesieni. Pozostałe, wcześniej zapowiedziane udogodnienia to między innymi nowe fotele w klasie biznes rozkładane do pozycji w pełni leżącej − dostępne na niemal wszystkich trasach międzykontynentalnych, sauna oraz nowe łazienki z prysznicami w salonie Finnair Lounge na lotnisku w Helsinkach, a także nowy Premium Lounge − ekskluzywny aneks dla posiadaczy kart Gold i Platinum programu Finnair Plus i innych klientów posiadających podobny status w liniach lotniczych sojuszu oneworld.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, portal BusinessClass
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama