Lufthansa: Załogi przebrane na Oktoberfest

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
05 września 2014 09:20
2 komentarze
Cześć personelu pokładowego Lufthansy w trakcie trwania słynnego piwnego festiwalu Oktoberfest będzie pracowała w tradycyjnych strojach ludowych. Specjalną kuchnię zaoferują również saloniki na lotnisku w Monachium.
Reklama

Załogi w wyjątkowych strojach będzie można spotkać tylko na niektórych trasach. Dwanaście stewardess i dwóch stewardów w bawarskich mundurach będą latać do Pekinu od 15 września, Sao Paulo od 24 września i Mexico City od 4 października. Po Europie w specjalnych strojach będzie latać jedna załoga oddziału Lufthansa CityLine, nie ujawniono jednak, na których dokładnie trasach. Możliwe, że spotkają ich pasażerowie z Polski.

Stroje dla załóg Lufthansy zaprojektował monachijski dom mody Angermaier Trachten, a dla Lufthansy CityLine - Loden-Frey.


Tradycyjna suknia "dirndl", którą będą nosić stewardessy, została zaprojektowana w kolorach Lufthansy. Dolna część jest granatowa z białymi paskami, a górna żółta z niebieskimi wzorami kwiatowymi. Dla członkiń personelu pokładowego projektant przewidział również granatowe, jedwabne fartuchy. Stewardzi będą ubrani w tradycyjne skórzane spodnie, kurtkę skórzaną oraz utrzymany w firmowych barwach krawat. Załoga Lufthansy CityLine będzie miała podobne stroje.

Na czas festiwalu zmieni się też oferta saloników biznesowych na lotnisku w Monachium. W saloniku Senator Lounge pojawią się strudel jabłkowy, deski serów i mięs oraz precle, a w First Class Lounge kucharze będą przygotowywać świeże potrawy w restauracji Oktoberfest. Będzie to m.in. kaczka oraz słodkie naleśniki Kaiserschmarrn.

Oktoberfest w tym roku potrwa od 20 września do 5 października. Po raz pierwszy załogi Lufthansy otrzymały specjalne mundury związane z tym wydarzeniem w 1957 r. na trasach do Londynu i Nowego Jorku. Tradycja została przywrócona w 2005 r. i od tego czasu jest realizowana co roku.

fot. Lufthansa

Ostatnie komentarze

gość_e8215 2014-09-05 22:41   
gość_e8215 - Profil gość_e8215
super! Dobry pomysl.
gość_3ff48 2014-09-05 14:00   
gość_3ff48 - Profil gość_3ff48
czy równiez w tych strojach beda strajkowac??
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama