×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pomóż odnaleźć zaginionych – akcja Fundacji ITAKA i Lotniska Chopina


Przełom sierpnia i września to czas masowych powrotów z wakacji. Przez lotniska i dworce przewijają się tysiące ludzi, którzy wracają z podróży i tych, którzy oczekują na swoich bliskich. Ale są też tacy, którzy na swoich bliskich czekają znacznie dłużej...


Z myślą o nich fundacja ITAKA oraz Lotnisko Chopina w Warszawie rozpoczęły wspólną akcję informacyjną, która ma zwrócić uwagę na problem zaginięć i pomóc odnaleźć zaginione osoby.


Każdego roku Policja odnotowuje około 15 tysięcy zaginięć obywateli polskich w kraju i za granicą. Ze statystyk wynika, że bardzo wiele zaginięć ma miejsce w wakacje. Tylko w okresie od 1 lipca 2014 zaginęło w Polsce ponad 2000 osób. Często są to młodzi ludzie, którzy w czasie wakacji uciekają z domu. Ale nie tylko. Ludzie giną bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Giną z powodu chorób (fizycznych, psychicznych), wypadków, codziennych problemów, a niekiedy padają ofiarą przestępstw. Najważniejsze jest szybkie reagowanie.

W tym celu Fundacja ITAKA zwraca się do wszystkich ludzi o pomoc w odnajdywaniu zaginionych osób. Bardzo ważne dla Fundacji są doniesienia zwykłych ludzi, którzy przypadkowo zauważyli zaginioną osobę.

- Informacje, jakie dostajemy od postronnych osób często pomagają nam trafić na ślad zaginionej osoby. Im więcej osób dowie się o takiej osobie, tym większa szansa na jej szybkie i pomyślne odnalezienie – mówi Aleksander Zabłocki z fundacji ITAKA, która jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce całościowo zajmującą się problemem zaginięć w Polsce i za granicą.


W miniony weekend (30-31.08) na warszawskim Lotnisku Chopina rozpoczęła się akcja informacyjna, której celem jest rozpropagowanie wizerunków zaginionych osób. W akcji zostanie wykorzystany niestandardowy nośnik, tak zwana "witajka", czyli kartka, na której osoba oczekująca może napisać nazwisko osoby na którą czeka i w ten sposób szybciej odnaleźć ją w tłumie przylatujących pasażerów. Na rewersie wszystkich "witajek" rozdawanych na lotnisku umieszczone zostały zdjęcia oraz opis niedawno zaginionych osób z województwa mazowieckiego.

Według fundacji najważniejsze są pierwsze tygodnie od zaginięcia, bo wtedy udaje odnaleźć się najwięcej osób. Dzięki wsparciu Lotniska Chopina w Warszawie, największego portu lotniczego w Polsce, Fundacja ITAKA zyskała nowy sposób dotarcia z apelem o pomoc w poszukiwaniu zaginionych do szerokiej grupy ludzi, którzy w hali przylotów oczekują na spotkanie ze swoimi bliskimi.

Więcej informacji na temat zaginionych osób i udzielania informacji, które mogą pomóc je odnaleźć znajduje się na stronach Fundacji ITAKA - zaginieni.pl.

Materiał prasowy
fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie