×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków Airport: 6 proc. wzrostu w sierpniu


W sierpniu Kraków Airport obsłużył 399 311 pasażerów, czyli o 6 proc. więcej niż w sierpniu 2013 roku. Jest to najlepszy miesięczny wynik w historii krakowskiego portu.Dodatkowo 31.08  padł rekord dobowy - lotnisko obsłużyło 15 462 pasażerów. W sierpniu wzrosty odnotowano zarówno w segmencie lotów regularnych (o 4 proc.) jak i czarterowych (o 22 proc.).
 
- Cieszymy się, że mimo inwestycji ruch pasażerski jest na tak wysokim poziomie. Pasażerowie rozumieją ograniczenia związane z rozbudową, a służby lotniskowe robią wszystko, by były one jak najmniej uciążliwe  - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.
 
W lipcu i sierpniu z wakacyjnych lotów na kierunkach czarterowych bądź regularnych skorzystało łącznie 125 tys. pasażerów. W kierunkach czarterowych najpopularniejsze były Turcja i Grecja. Najczęściej wybierane kierunki wakacyjne z rozkładu lotów regularnych to Alicante, Barcelona i Malaga.
 
Od początku roku małopolski port obsłużył łącznie 2 579 901 pasażerów, co oznacza 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Fot. Kraków Airportgość_b2f19 - Profil
gość_b2f19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie