Wyniki frachtu cargo TNT Express w Polsce za rok 2013

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
30 sierpnia 2014 14:00
W 2013 roku TNT Express w Polsce przetransportowało ponad 3 tys. ton towarów transportem lotniczym - zarówno własnymi maszynami, jak i we współpracy z partnerskimi liniami lotniczymi. Te ostatnie stanowią podstawę rozwiązań spedycji lotniczej, którą zajmuje się dział usług specjalnych TNT.
Reklama

- W porównaniu z rokiem poprzednim, odnotowaliśmy 8 proc. wzrost przesyłek lotniczych kurierskich i stabilny wzrost usług lotniczych realizowanych poza siecią kurierską, czyli lotniczymi liniami komercyjnymi. Do polskich firm dostarczamy elektronikę, tekstylia, komponenty motoryzacyjne, materiały niebezpieczne w transporcie oraz przesyłki medyczne - powiedziała Katarzyna Fabiańska, dyrektor działu usług specjalnych TNT Express Poland.

Na znaczeniu wśród polskich firm niezmiennie zyskują destynacje azjatyckie i bliskowschodnie. Popularne stały się usługi frachtu lotniczego dedykowanego dla jednego klienta lub frachtu konsolidacyjnego dla kilku nabywców, a nawet krajów. Dla większości importów lotniskiem docelowym w Europie jest Frankfurt, gdzie dedykowana grupa specjalistów TNT zajmuje się procedurami celnymi, operacjami handlingowymi i dalszą ekspedycją towaru siecią drogową TNT lub dedykowanymi transportami drogowymi (RFS).

TNT w ramach serwisu konsolidacji frachtu z Chin aranżuje wyloty skonsolidowanego towaru z lotnisk: Guangzhou, Hong Kongu, Szanghaju i Shenzen dwa razy w tygodniu. Dystrybucja podzielonego frachtu z Frankfurtu, dokąd docierają ładunki, odbywa się transportem drogowym. Tam dla każdego pojedynczego ładunku wystawiany jest dokument tranzytowy, który pozwala na odprawę celną w Polsce. Możliwe jest też zorganizowanie odprawy celnej fiskalnej w Niemczech. Zlecenie każdorazowo realizuje dedykowany specjalista TNT, a towar podlega stałemu monitoringowi.

Przebieg usługi opisuje niedawny przykład: dystrybutor tekstyliów zwrócił się do TNT z zadaniem konsolidacji frachtu: należało odebrać towar od producentów z pięciu różnych lokalizacji w Chinach. Do TNT należała również odprawa celna z preferowanym przez klienta odroczonym terminem płatności VAT. Towar, zapakowany w 300 kartonów i ważący blisko 10 ton, przewieziono ciężarówkami do Szanghaju. Stąd na pokładzie samolotów dotarł do Frankfurtu, skąd został przewieziony dedykowanym samochodem do finalnego odbiorcy.

Fot. TNT Express Poland

Tagi
tnt cargo

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama