×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyniki frachtu cargo TNT Express w Polsce za rok 2013


W 2013 roku TNT Express w Polsce przetransportowało ponad 3 tys. ton towarów transportem lotniczym - zarówno własnymi maszynami, jak i we współpracy z partnerskimi liniami lotniczymi. Te ostatnie stanowią podstawę rozwiązań spedycji lotniczej, którą zajmuje się dział usług specjalnych TNT.


- W porównaniu z rokiem poprzednim, odnotowaliśmy 8 proc. wzrost przesyłek lotniczych kurierskich i stabilny wzrost usług lotniczych realizowanych poza siecią kurierską, czyli lotniczymi liniami komercyjnymi. Do polskich firm dostarczamy elektronikę, tekstylia, komponenty motoryzacyjne, materiały niebezpieczne w transporcie oraz przesyłki medyczne - powiedziała Katarzyna Fabiańska, dyrektor działu usług specjalnych TNT Express Poland.

Na znaczeniu wśród polskich firm niezmiennie zyskują destynacje azjatyckie i bliskowschodnie. Popularne stały się usługi frachtu lotniczego dedykowanego dla jednego klienta lub frachtu konsolidacyjnego dla kilku nabywców, a nawet krajów. Dla większości importów lotniskiem docelowym w Europie jest Frankfurt, gdzie dedykowana grupa specjalistów TNT zajmuje się procedurami celnymi, operacjami handlingowymi i dalszą ekspedycją towaru siecią drogową TNT lub dedykowanymi transportami drogowymi (RFS).

TNT w ramach serwisu konsolidacji frachtu z Chin aranżuje wyloty skonsolidowanego towaru z lotnisk: Guangzhou, Hong Kongu, Szanghaju i Shenzen dwa razy w tygodniu. Dystrybucja podzielonego frachtu z Frankfurtu, dokąd docierają ładunki, odbywa się transportem drogowym. Tam dla każdego pojedynczego ładunku wystawiany jest dokument tranzytowy, który pozwala na odprawę celną w Polsce. Możliwe jest też zorganizowanie odprawy celnej fiskalnej w Niemczech. Zlecenie każdorazowo realizuje dedykowany specjalista TNT, a towar podlega stałemu monitoringowi.

Przebieg usługi opisuje niedawny przykład: dystrybutor tekstyliów zwrócił się do TNT z zadaniem konsolidacji frachtu: należało odebrać towar od producentów z pięciu różnych lokalizacji w Chinach. Do TNT należała również odprawa celna z preferowanym przez klienta odroczonym terminem płatności VAT. Towar, zapakowany w 300 kartonów i ważący blisko 10 ton, przewieziono ciężarówkami do Szanghaju. Stąd na pokładzie samolotów dotarł do Frankfurtu, skąd został przewieziony dedykowanym samochodem do finalnego odbiorcy. 

Fot. TNT Express Poland
gość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie