×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łącznik kolejowy do Szyman za 72 mln zł


Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na budowę 1,6-kilometrowego odcinka linii kolejowej łączącej terminal portu lotniczego w Szczytnie z linią Szczytno-Olsztyn.Inwestycja może kosztować do 72 mln zł i powinna zakończyć się w przyszłym roku. Jedynym kryterium wyboru wykonawcy jest cena. 

PKP PLK oczekuje, że wykonawca zbuduje ok. 1,6-kilometrowy odcinek odchodzący od linii kolejowej nr 35 przed stacją Szymany i prowadzący do terminalu pasażerskiego budowanego w Porcie Lotniczym Mazury. W ramach zamówienia określono też drugie zadanie, którym jest budowa Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) Szczytno, co pozwoli na sprawniejsze zarządzanie ruchem kolejowym w tym rejonie. Wykonawca będzie musiał zbudować samo LCS wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz m.in. przebudować przejazdy kolejowe na linii. 

Oferty w przetargu zostaną otwarte 18 września. Dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury w perspektywie 2007-2013 wyniesie niemal 47 mln zł. By rozliczyć te środki, prace muszą zakończyć się w 2015 r. 

Już wcześniej zakończyła się modernizacja 55-kilometrowego odcinka linii kolejowej 35 z Olsztyna przez Szymany do Szczytna. Po zakończeniu prac prędkość pociągów wzrosła z 70 km/h do 110 km/h. Docelowy czas przejazdu z Olsztyna do lotniska w Szczytnie-Szymanach ma wynieść 45 minut. 

Budowa terminala pasażerskiego w Szczytnie również musi zakończyć się w przyszłym roku, by nie przepadła unijna dotacja.

gość_0e006 - Profil
gość_0e006
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie