×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Najtańsze loty w Indiach. Polska w czołówce


Najtaniej odległość 100 kilometrów pokonamy samolotem w Indiach, najwięcej zapłacimy w Finlandii. Polska znalazła się na 10. miejscu wśród najtańszych krajów.


Według badań przeprowadzonych przez berliński serwis wyszukiwania ofert GoEuro, za lot na odległość 100 kilometrów w Indiach zapłacimy średnio jedynie 10,36 dolara amerykańskiego. Na kolejnych miejscach znalazły się Malezja (11,43 dolara), RPA (11,63 dolara), Australia (12,20 dolara) oraz Hiszpania (13,21 dolara). 

Polska znalazła się w rankingu na 10. miejscu ze średnią ceną 18,32 dolara. Spośród państw regionu taniej jest w Rosji (16,86 dolara), ale drożej m.in. w Bułgarii (21,21 dolara) i na Ukrainie (24,51 dolara). 

Najdroższymi krajami do latania są Finlandia (138,90 dolara), Szwajcaria (125,07 dolara) oraz Litwa (116,72 dolara). W przypadku małych krajów bez lub z nielicznymi lotami krajowymi, takimi jak Litwa lub znajdujące się również na wysokich miejscach Estonia i Czechy, statystyki są jednak zaburzone, ponieważ większy udział mają droższe loty dalekodystansowe z tych krajów. 

Wśród drogich krajów znalazły się również te, gdzie ruch krótkodystansowy jest w dużej mierze biznesowy, a ceny ogólnie bardzo wysokie - Szwajcaria, Dania, Islandia i Japonia. 

Jak podkreśla analityk "The Wall Street Journal", za niskie ceny biletów w Indiach odpowiada przede wszystkim bardzo ostra konkurencja, która zaostrzy się jeszcze po uruchomieniu przewoźnika joint-venture koncernu Tata oraz Singapore Airlines. Przewoźnicy często zmuszeni są do sprzedaży lotów poniżej kosztów, które wcale nie należą do najniższych z uwagi na drogie paliwo oraz wysokie opłaty lotniskowe. 

Ranking GoEuro obejmuje łącznie 51 państw na 5 kontynentach. Firma porównuje również ceny przejazdu na odległość 100 kilometrów innymi środkami transportu. 

Pod względem podróży pociągiem najtańsze okazało się RPA (1,88 dolara), a najdroższa Dania (39,84 dolara). Polska znalazła się na 17. miejscu (7,33 dolara), a Indie dopiero na 30., co oznacza, że podróż samolotem jest tam statystycznie tańsza niż pociągiem. 

W kategorii przewozów autokarowych najtańszy okazał się Egipt (1,88 dolara), a najdroższa Holandia (28,58 dolara). Polska zajęła 12. miejsca (5,91 dolara). 


gość_3e55d - Profil
gość_3e55d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie