Ryanair: Nowa oferta dla biznesu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 sierpnia 2014 20:07
12 komentarzy
Ryanair coraz mocniej walczy o rynek pasażerów biznesowych. Przewoźnik uruchomił dziś (27.8) usługę Business Plus, czyli odpowiednik klasy biznes w liniach tradycyjnych.
Reklama

Usługa Business Plus jest do wykupienia podczas rezerwacji biletów. System jest zorganizowany dokładnie tak samo, jak rezerwacja klasy biznes w liniach tradycyjnych.

W ramach pakietu Business Plus pasażer w cenie biletu otrzymuje: elastyczne zmiany rezerwacji, 20-kilogramowy bagaż rejestrowany, szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa na wybranych lotniskach, pierwszeństwo przy boardingu oraz lepsze miejsca w samolocie.

Jak podkreśla przewoźnik w komunikacie prasowym, 25 proc. pasażerów Ryanaira to osoby podróżujące w celach biznesowych. To własnie do nich skierowana jest nowa usługa. Irlandzka linia zapowiada, że to nie koniec udogodnień dla tej grupy podróżnych. Wkrótce bilety przewoźnika mają pojawić się w drugim globalnym systemie dystrybucji (GDS) - na razie są do kupienia jedynie poprzez Travelport. Podróżni korporacyjni szczególnie często rezerwują bilety za pomocą GDS-ów.- Firmy są coraz mądrzejsze w planowaniu podróży i już teraz 25 proc. naszych pasażerów to podróżni biznesowi. Teraz oferujemy nawet więcej tras biznesowych, łącząc główne miasta Europy nowymi trasami i z lepszymi rozkładami - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu Ryanaira.

Ceny biletów w klasie Business Plus rozpoczynają się od 295 złotych ze wszystkimi opłatami.

Szybsze przejście przez kontrolę bezpieczeństwa w tej chwili nie jest dostępne na żadnym z polskich lotnisk. Pasażerowie mogą z tej opcji skorzystać jedynie w Barcelonie-El Prat, Charleroi, Dublinie, East Midlands, Liverpoolu, Londynie-Stansted, Manchesterze i Mediolanie-Bergamo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a9236 2014-08-30 09:15   
gość_a9236 - Profil gość_a9236
Wejscie przez fast truck kosztuje a ryj nie bedzie placil za nic bo taka na polityke zbyt szybko sie to nie pojawi w Polsce. Narazie robia to w bazach gdzie jak by pzrestalilatac to tzreba by bylo zamknac lotniska
gość_9a466 2014-08-28 12:34   
gość_9a466 - Profil gość_9a466
Krzysiekl: odnos sie do tego o czym mowa, a nie do bujania w obłokach. Rozkładane fotele w biznesie tak, ale tylko na rejsach longhaul. FR takich nie oferuje, wiec piszesz bez sensu. Natomiast na trasach europejskich wlasnie wolne miejsce obok jest standardem w biznesie, no moze oprócz SAS, ale formalnie oni klasy biznes na krótkich lotach nie maja. Warto pomyśleć zanim sie cos napisze.
marcowy 2014-08-28 11:27   
marcowy - Profil marcowy
BA 850: z AA na wiosnę też nie miałem takiego problemu na podobnej trasie. tym wieksze było moje zaskoczenie gdy zobaczyłem potwierdzenie z United.Karta zostanie obiążona w momencie gdy nadam bagaż na ten odcinek ;( a muszę go nadać bo w EWR wywalą walizki
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama