×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


4You poleci na Boeingach 737 Grand Cru Airlines


Firma 4You Airlines wynajmie na zasadach ACMI dwa Boeingi 737 od linii Grand Cru Airlines - dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com. Warto przypomnieć, że do tej pory linia korzystała z wynajętych Airbusów A320 YanAir.


Pomimo kilkukrotnych prób kontaktu z Michałem Mikołajczakiem, wiceprezesem firmy nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na pytania odnośnie funkcjonowania spółki. Jego telefon od dłuższego czasu milczy.

Leasingodawcy Boeingów 737 potwierdzili nam, że litewska linia ma plany ich wynajmu na polski rynek. Według naszych informacji w Baltic Aviation Academy szkoli się pierwsza grupa personelu pokładowego 4You Airlines.

Dla 4You mają zostać wynajęte dwa B737: jeden B737-300 zabierający na pokład 148 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży oraz jeden B737-400 zabierający również w jednoklasowej konfiguracji 168 pasażerów. Samoloty zostały wyprodukowane w 1989 r. i początkowo latały dla linii TAP i British Midland.


Załoga samolotu będzie składała się z dwóch pilotów Grand Cru Airlines i czterech członków personelu pokładowego 4You Airlines.

Grand Cru Airlines to litewska czarterowa linia lotnicza powstała pod koniec 2012 r. Jej główna siedziba i baza znajduje się w Wilnie. Linia specjalizuje się w czarterach, wynajmach samolotów na zasadach ACMI oraz rejsach ad hoc w Europie. Kadra oraz zarząd linii wywodzi się z dawnej linii Aurela, która znana była na polskim rynku m.in. poprzez współpracę ze Sprint Airem, pod którego kodem wykonywała z Polski czartery w 2008 r.

Obecna flota linii składa się z trzech Boeingów 737: dwóch B737-300 oraz jednego B737-400. W przyszłym roku flotę przewoźnika zasili pierwszy Airbus A320.

Piotr Bożyk
Fot. Bjorn Duwelgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie