×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot powoła nową spółkę zamiast Dobrolotu


Rosyjski narodowy przewoźnik Aerofłot chce powołać nową niskokosztową linię lotniczą zamiast uziemionego przez międzynarodowe sankcje Dobrolotu - informuje agencja RIA.


Dobrolot zawiesił rejsy na początku sierpnia, bo z powodu sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską zerwane zostały umowy leasingowe na samoloty boeing 737-800. Dobrolet naraził się społeczności międzynarodowej, bo z politycznym wsparciem władz Rosji wykonywał loty z Moskwy do Symferopola na Krymie. 

Agencja RIA, powołując się na prezesa Aerofłotu Witalija Saweliewa, poinformowała jednak, że narodowy przewoźnik nie rezygnuje z planów utworzenia niskokosztowego oddziału. 

Nowa linia, o na razie nieujawnionej nazwie, ma rozpocząć loty najpóźniej w październiku. Przewoźnik ma korzystać, podobnie jak Dobrolot, z boeingów 737. Saweliew zdradził, że będzie latać z Moskwy do Samary, Permu, Ufy i Wołgogradu. Do końca tego roku flota nowego przewoźnika ma liczyć cztery maszyny. 

Saweliew dodał, że nie wyklucza, iż nowa linia poleci również na Krym. To jednak będzie zależało od zapotrzebowania na loty na ten półwysep zaanektowany przez Rosję, a według społeczności międzynarodowej i prawa wciąż należący do Ukrainy.gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie