" />

Aerofłot powoła nową spółkę zamiast Dobrolotu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 sierpnia 2014 07:22
2 komentarze
Rosyjski narodowy przewoźnik Aerofłot chce powołać nową niskokosztową linię lotniczą zamiast uziemionego przez międzynarodowe sankcje Dobrolotu - informuje agencja RIA.
Reklama

Dobrolot zawiesił rejsy na początku sierpnia, bo z powodu sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską zerwane zostały umowy leasingowe na samoloty boeing 737-800. Dobrolet naraził się społeczności międzynarodowej, bo z politycznym wsparciem władz Rosji wykonywał loty z Moskwy do Symferopola na Krymie.

Agencja RIA, powołując się na prezesa Aerofłotu Witalija Saweliewa, poinformowała jednak, że narodowy przewoźnik nie rezygnuje z planów utworzenia niskokosztowego oddziału.

Nowa linia, o na razie nieujawnionej nazwie, ma rozpocząć loty najpóźniej w październiku. Przewoźnik ma korzystać, podobnie jak Dobrolot, z boeingów 737. Saweliew zdradził, że będzie latać z Moskwy do Samary, Permu, Ufy i Wołgogradu. Do końca tego roku flota nowego przewoźnika ma liczyć cztery maszyny.

Saweliew dodał, że nie wyklucza, iż nowa linia poleci również na Krym. To jednak będzie zależało od zapotrzebowania na loty na ten półwysep zaanektowany przez Rosję, a według społeczności międzynarodowej i prawa wciąż należący do Ukrainy.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_9b0a4 2014-08-27 10:45   
gość_9b0a4 - Profil gość_9b0a4
Powinni tą nową spółkę nazwać Złolot.
mietek 2014-08-27 10:39   
mietek - Profil mietek
To muszą od razu zmieniać nazwę? Stara się chyba jeszcze nie zużyła:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama